Richard Gonda po turbulentnej sezóne dostal možnosť od českého tímu Šenkýr Motorsport. Do Barcelony cestoval na finále prestížneho šampionátu vozidiel kategórie GT3. Tu spoločne s tímom zažili premiéru v mimoriadne nabitom šampionáte. Rišo Gonda v International GT Open nechal stopu a opäť raz ukázal, že jazdiť nepochybne vie. Evidentne jeho najkrutejším súperom sú financie, či presnejšie náklady na realizáciu pretekov na špičkovej svetovej úrovni.

Návrat za volant

Po príchode do slnečnej Barcelony čakali na Richarda dva tréningové dni. S autom aj traťou už nejaké tie skúsenosti má, ale auto kategórie GT3 na tejto trati ešte nepilotoval. Po niekoľkých kolách už bol s autom jedna duša a všetko bolo pripravené na kvalifikáciu do prvých pretekov.

 

Do nej vyštartoval Rišo a od jej začiatku sa držal na vysokých priečkach. Po uplynutí časového limitu figurovalo snehobiele BMW M6 GT3 na fantastickom 4. mieste v kategórii ProAm a celkovo na 12. mieste! Hneď pred ním štartovalo BMW, ktoré bojovalo o titul, takže cieľ na kvalifikáciu bol splnený. Rišo štartoval aj do prvých pretekov a štart sa mu teda podaril znamenite. Z 12. miesta sa posunul na 8., k čomu mu pomohol chaos v prvej zákrute, po ktorom skončilo Lamborghini Gallardo REX v bariére. Rišo udržal priečku, ktorá v hodnotení ProAm bola pódiová až do zastávok v boxoch, kde predal auto tímovému kolegovi, Jakubovi Knollovi. Ten musel po výjazde Safety Caru čeliť výraznému tlaku súperov, čo ho doviedlo k chybe a následným hodinám. V cieli z toho bolo 19. miesto.

Preteky plné bojov

V nedeľu štartoval do kvalifikácie Knoll a vyjazdil 21. miesto absolútne. Na tomto mieste sa tím držal po celý čas, kým do auta nesadol Rišo Gonda... Z milého slovenského šuhaja sa stal predátor za volantom. Zas a raz ukázal, že si zaslúži miesto vo vrcholovom motoršporte a presekal sa na skvelé 15. miesto! Nebyť zbytočne dlhej zastávky v boxoch, mohol byť Rišo na pódiu, od ktorého ho delilo presne 15 sekúnd, ktoré stratil v boxoch. Tak z toho bolo 7. miesto v kategórii ProAm.

 

Zaujímavé je, že zajazdil 3. najrýchlejšie kolo absolútne, a to je pre celý tím Šenkýr takmer všetko nové! Pneumatiky, trať, šampionát. Ale rok 2018 môže priniesť účasť v celom šampionáte, takže to vyzerá, že Rišo bude mať o zábavu postarané aj budúci rok. My mu želáme len to najlepšie a tešíme sa na písanie ďalších dobrých správ aj v budúcom roku! Go Gonda Go!