Škoda je jednou z automobiliek, ktorá nemá v ponuke čistý elektromobil alebo hybridný pohon. Trh si to však vraj pýta, a tak od roku 2020 bude Škoda elektromobil v produkcii v Mladej Boleslavi. Je to dôležitý krok k naplneniu stratégie, ktorú si zaviazali splniť do roku 2025, teda ponúknuť 5 čisto elektrických automobilov.

Elektromobily začínajú dostávať akumulátory, ktoré im umožňujú dostatočný dojazd a tak niet divu, že o ne začína mať záujem aj širšia verejnosť. Škoda nechce zostať stranou, všetko postupne napraví a dodá na trh prvý elektromobil.

Prvý elektrifikovaný model bude v r2019 plug-in hybridný Superb.

Ten podľa najnovších informácií nebudú vyrábať nikde inde, ako v domácej továrni v Mladej Boleslavi. Sériová výroba sa má pritom rozbehnúť v roku 2020. Už o rok skôr však plánujú začať s výrobou plug-in hybridných komponentov pre koncernové vozidlá.

Škoda Vision E bol koncept elektromobilu predstaveného na autosalóne v Šanghaji.

Najprv plug-in hybrid, potom elektromobil


Prvý elektrifikovaným modelom má byť v roku 2019 Škoda Superb s plug-in hybridnou sústavou. Tú budú vyrábať v továrni v Kvasinách. Či bude prvý elektromobil značky Škoda dizajnovo vychádzať z konceptu Vision E, to ešte nie je známe. No majú čo robiť, do roku 2025 totiž plánujú ponúkať 5 čisto elektrických vozidiel. Uvidíme, ako bude jazdiť ich prvý elektromobil a či bude po toľkých rokoch naozaj slušnou alternatívou k spaľovacej verzii.

 

Zdroj foto: Škoda

Futuristický dizajn mal koncept aj v interiéri.