SuperDRIVE - Škola Bezpečnej Jazdy, ľudovo známa ako ŠKOLA ŠMYKU, v úzkej spolupráci s TV Markíza pripravila zábavno vzdelávací seriál pre vodičov. Úlohou DAJ TO ZA VOLANTOM je osloviť všetkých aktívnych vodičov a tiež budúcich vodičov. Seriál chce nenásilnou a zábavnou formou odovzdať vedomosti a skúsenosti spojené s riadením auta nad rámec výučby v autoškolách. V jednotivých častiach sa dozviete odpovede na mnohé mýty, nesprávne dogmy a možno odpovede na otázky, na ktoré ste nenašli odpovede.

V druhom dieli sa venujeme správnemu šoférovaniu v zmysle správnych techník držania a ovládania volantu. Jedná sa o jednu z najzákladnejších znalostí každého vodiča. Video vyvracia viacero fám, ktoré medzi vodičmi stále sú a o ich šírenie sa žiaľ starajú hlavne autoškoly. Zabudnite na správnu základnú polohu na volante o 10 2, chytanie volantu podhmatom zvnútra, parkovanie technikou umývania tanierov a mnohé iné volantové nezmysly. Nasledovné video vám prezradí, ako má vodič so základným pracovným nástrojom v aute pracovať správne a optimálne.

Hosťom inštruktora Maroša ČABÁKA zo SuperDRIVE v DAJ TO ZA VOLANTOM 2 bol Peter Varinský, moderátor športových správ na TV Markíza.