Slovenský Kartingový Pohár sa presunul do Trebatíc, kde sa 21. a 22. júla 2017 uskutočnilo už 5. kolo tohto obľúbeného seriálu. Na motokárovej dráhe v Trebaticiach nemohol chýbať ani malý talentovaný pretekár Matej Koník z tímu LSR Racing. Maťko mal tie najvyššie ambície, chcel vyhrať svoju triedu Rotax Micro Max.

Matej Koník pripravený vyraziť na trať

Matej Koník nechýbal na pretekoch Slovenského Kartingového Pohára v Trebaticiach. Po prvom mieste v kvalifikácii, prvom a druhom mieste v pretekoch vybojoval aj celkové víťazstvo.

V horúcom letnom počasí to pretekári nemali jednoduché, no ani to im nezabránilo ísť naplno a na trati nechať všetko. Maťko už v piatok ukazoval že je rýchly a v sobotu to potvrdil. Svoje najrýchlejšie kolo zajazdil pomerne skoro, no nikto ho neprekonal a tak si Matej Koník vybojoval prvé miesto na štarte.

Maťko na čele pretekov

V prvých pretekoch udával tempo Maťko, dobre odštartoval a postupne si budoval náskok. Preteky mal pevne vo svojich rukách a vyhral systémom štart-cieľ. Štart druhých pretekov však Maťkovi nevyšiel podľa predstáv a prepadol sa na druhé miesto. Chcel sa dostať späť na prvé miesto, tlačil na súpera, no urobil chybu, vyletel mimo trať a zaradil sa až na koniec štartového poľa. Matej Koník sa ale nevzdal a začal so stíhacou jazdou. Predbiehal jedného súpera za druhým a pod šachovnicovou vlajkou prešiel na výbornom druhom mieste.

Maťko vybojoval celkové prvé miesto

Po súčte výsledkov, prvého a druhé miesta v pretekoch a víťazstva v kvalifikácii sa stal Matej Koník víťazom Slovenského Kartingového Pohára v Trebaticiach. Pred pretekmi Maťko získal nového partnera, spoločnosť YACCO, ktorá produkuje špičkové motorové oleje napríklad pre Moto3, Superstock, WRC alebo Dakar. Okrem YACCO Maťka v motokárovom športe podporujú 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.

Matej Koník v Trebaticiach

MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

Počas víkendu 23. a 24. júna 2017 sa išli Majstrovstvá Slovenska v motokárach a Moravský Pohár v rakúskom Brucku na ...

29. 06. 2017
MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL DRUHÉ MIESTO

MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL ...

Slovenský Kartingový Pohár pokračoval pretekmi počas prvého júnového víkendu pretekmi na motokárovej trati A1 ...

06. 06. 2017
MATEJ KONÍK VYBOJOVAL NA PRETEKOCH SKP V DLHEJ DRUHÉ MIESTO

MATEJ KONÍK VYBOJOVAL NA PRETEKOCH SKP V ...

Športový areál Motokáry Dlhá privítal v sobotu 13. mája 2017 preteky Slovenského Kartingového Pohára. Podujatie si ...

18. 05. 2017
MATEJ KONÍK VO VYSOKOM MÝTE OPÄŤ NA PÓDIU

MATEJ KONÍK VO VYSOKOM MÝTE OPÄŤ NA ...

Majstrovstvá Slovenska v motokárach a Moravský Pohár pokračovali druhým kolom počas víkendu 21. – 23. apríla 2017 na ...

26. 04. 2017