Meno Alfred Morris vám asi veľa nepovie, teda pokiaľ nesledujete americký futbal. Je to 24 ročný talent, ktorý bol draftovaný tímom Redskins v šiestom kole v roku 2012. Vďaka tomu dostal kontrakt na prvé štyri roky, ktorý ma celkovú hodnotu takmer 2,5 milióna USD. Teda dosť na to, aby si mohol kúpiť takmer akékoľvek auto na dennodenné cestovanie do práce. Napríklad u európskych futbalistov obľúbené Bentley.

 

Alfred ho má tiež, ale iné, než by ste čakali. "Bentley" totiž volá svoju 22 ročnú Mazdu 626, ktorú kúpil ešte na vysokej škole od svojho pastora za plné DVA doláre. Na nej jazdí neustále až do dnešných dní a ako sa zdá, len tak ľahko toto auto nevymení. Importér Mazda v USA si totiž všimol túto situáciu a dal mladému futbalistovi ponuku, aká sa neodmieta - do posledného šróbiku zrenovuje jeho youngtimerskú 626ku. A to všetko zadarmo a do stavu, v akom toto auto opustilo výrobnú linku. Uau, koľko z nás by chcelo to isté pre svojho štvorkolesového miláčika?

Slávnostné odovzdávanie vynovenej Mazdy 626

Na otázku, prečo vlastne jazdí na takomto "starom" aute, Alfred skromne odpovedal: "Drží ma to pri zemi. Nikdy nesmiem zabudnúť odkiaľ som prišiel a akú ťažkú cestu som musel absolvovať až kým som sa dostal sem. A to je to, čo mi stále pomáha." Alfred však nevylučuje, že jedného dňa si kúpi nové auto, ale celkom určite si nechá doma aj túto klasickú a rokmi overenú 626ku. Ako vraví, chce, aby si aj jeho deti raz skúsili, aké to je, šoférovať toto auto. Za redakciu TopSpeed.sk dávame pánovi Morrisovi 11 z 10 bodov a skláňame sa pred jeho skromnosťou. Kiežby bolo viac ľudí s pohľadom na život ako on...

 

zdroj: Jalopnik.com