Jediné Ferrari s pohonom všetkých kolies sa blíži k polovici svojho životného cyklu. To znamená, že automobilka pre neho pripravuje facelift. Ferrari FF sa ho síce dočká až v roku 2016, no britský Car Magazine priniesol prvé správy už teraz. Podstatnou časťou správy je fakt, že FF bude silnejšie ale aj slabšie.

Revíziou prejde aj pohon všetkých kolies.

Výrobca plánuje posilniť už existujúci 6,25 litrový dvanásťvalec. Pôvodných 660 koní už nestačí a tak automobilka z agregátu dostane rovných 700 koní. Ferrari okrem toho uvažuje o zavedení „základnej verzie“ FF. V tomto prípad by pohon zabezpečoval preplňovaný  osemvalec, ktorý nájdeme napríklad v Californii T.

 

Výkon bude aj naďalej prechádzať na všetky štyri kolesá. Revíziou však prejde aj tento systém. Podstatnejšiu zmenu získa dvojspojková prevodovka. Sedem stupňov pravdepodobne nahradí osmička.

Štandarné FF bude ešte silnejšie ako doteraz. Ferrari však plánuje aj základný model, kde dvanásťvalec nahradí preplňovaná V8.

Zmeny sa dotknú interiéru, exteriéru, motora aj pohonu.

Z hľadiska dizajnu chce výrobca pripraviť športovejší a elegantnejší vzhľad. Podariť sa to však musí len prostredníctvom doplnkov, pretože zásahy do samotnej karosérie neočakávame. Omladené FF pravdepodobne dostane kvôli nižšiemu ťažisku karbónovú strechu. Je možné, že Ferrari použije kompozitné materiály aj na iných miestach.

 

Zmeny interiéru sú zatiaľ takmer neznáme. Car Magazin sa zameriava len na nový informačno-zábavný systém, ktorý by mal vzniknúť v spolupráci s firmou Apple.

 

Ferrari predstavilo dizajnovo a konštrukčne netradičný typ po prvý krát v marci roku 2011 na autosalóne v Ženeve. Faceliftovaná verzia by mala debutovať a rovnako sa aj začať predávať v roku 2016.

 

Zdroj: carmagazine.co.uk

Prečítajte si aj: Dubajskí policajti opäť nakupovali. Ferrari FF dali ženám