Druhá generácia sedanu Lexus IS priniesla aj vrcholovú verziu IS F, ktorá bola viac než zdarná konkurencia pre zabehnuté stálice ako BMW M3, Mercedes-Benz C63 AMG či Audi S4 a okrem iného priniesla do tejto triedy po prvý krát 8 st. automatickú prevodovku. Aktuálne sa začína predávať už tretia generácia ISka avšak o špičkovej verzií nie je zatiaľ nič počuť. O to viac nás potešila informácia, ktorú priniesol server Autoblog.com, že IS F nie len že bude, ale dokonca príde aj verzia kupé! Navyše, server zverejnil niekoľko fotografií testovacieho prototypu, ktorý sa už preháňa, kde inde, ako na Nordschleife. Zatiaľ je toto auto maskované ako sa len dá, avšak niekoľko typických znakov IS F je tu len predsa vidieť - najmä koncovky výfukov dávajú jasne vedieť, s kým máme do činenia.

Lexus IS F Coupe - kedy sa ho dočkáme? foto (c) Autoblog / CarPix

Čo však zatiaľ nevieme je motorizácia pod kapotou. Úžasný 5,0 V8 motor z druhej generácie sa asi v tomto prípade konať nebude, keďže EÚ tlačí výrobcov do stále prísnejších a nezmyselnejších emisných limitov. Takže čakajme niečo najskôr šesťvalcové s turbom a 8 st. automat.

 

Ak motyka vystrelí, tak na jeseň sa na autosalóne vo Frankfurte dozvieme viac. A snáď si nedá Toyota a jej Lexus tak načas ako pri GT 86, keď nás namotávala viac než 3 roky...

 

zdroj: Autoblog.com