Recenzia Volvo V40

Volvo V40 je pravdepodobne najkrajším autom svojho segmentu. Krásna prémiová mašina, na ktorej švédski aj iní konštruktéri makali v skvelom utajení ostatných takmer 5 rokov. Krása však zďaleka nie je všetko, čo by ste o novom Volvo V40 mali vedieť. Venujte mu trošku pozornosti, lebo si ju pre skutočne mnohé dôvody zaslúži. Niektoré z nich vám prezradím v nasledovnom videu, alebo v texte z môjho prvého kontaktu s ním. Podrobnejšie vám ho rozoberiem v klasickom redakčnom teste na jeseň.

Na prezentácii sa vedľa mňa v aute objavil Tomáš KOVÁČ, produktový manažér Volvo pre SR. Nedivte sa preto, že toto video má, výnimočne, až 17 minút. Klasický štandard TopSpeed.sk neprekračuje 10 min. Dlhšie video tak skoro už opakovať nebudeme, tak snáď to tentokár vydržíte dopozerať do konca... :)

V40 je aktuálne najkrajšie a najoriginálnejšie Volvo. A zároveň je aj najbezpečnejšie, čo ho celkom automaticky pasuje za najbezpečnejšie auto triedy.
Zaujímavo spracovaný plne grafický displej tvarom skôr pripomína športové auto. Viac by asi pasoval do Alfy Romeo, ale V40ke iste neškodí...

Zaujímavo spracovaný plne grafický displej tvarom skôr pripomína športové auto. Viac by asi pasoval do Alfy Romeo, ale V40ke iste neškodí...

Ak by ste náhodou nevedeli, Volvo V40 to má namierené medzi prémiové hatchbacky nižšej strednej triedy. Teda proti Alfe Romeo Giulietta, Audi A3, BMW 1, Mercedesu A a v tomto kontexte nemusí byť úplna blbosť spomenúť aj Lexus CT200h. Až po môj osobný kontakt s novým áčkom, ktoré sa mi tvarovým zvládnutím a vôbec povahou mimoriadne páči tvrdím, že Volvo V40 je v komplexe kritérií najlepšou ponukou. Jednotlivé spomenuté typy ho vo vybraných prvkoch prekonávajú, no celkovo je V40 mimoriadne vážna alternatíva k zavedenej nemeckej ponuke. Toto je priestor vyhradený pre Volvo a jeho jednu z najdôležitejších novinek nového storočia. Zoznámte sa prosím...

Jednou z dizajnérsky hrdostí tvorcov interiéru je bezrámové vnútorné zrkadlo. Pôsobí 2x väčším dojmom než skutočne je a pripomína moderné zariadenia ala iPhone.

Jednou z dizajnérských hrdostí tvorcov interiéru je bezrámové vnútorné zrkadlo. Pôsobí 2x väčším dojmom než skutočne je a pripomína moderné zariadenia ala iPhone.