Montovali ste už na auto snehové reťaze? Ak áno, asi viete, že je to mimoriadne nepríjemná činnosť. Sme v 21. storočí. Myslím, že vhodný čas na zásadnú zmenu, čo poviete? O jednej by som vedel. Predstavujem Universal Multi Grip. Inými slovami - snehové reťaze 21. storočia, ktoré sme mali možnosť testovať v talianských alpách, pri mestečku Livigno. Každé balenie obsahuje súpravu dvoch návlekov, ktoré sa nasádzajú na hnacie kolesá vozidla. V prípade použitia vozidiel s pohonom 4x4 odporúča výrobca použiť ich na predné kolesá, pretože tie sú zodpovedné nielen za prenos hnacích, ale aj brzdných síl a, samozrejme, riadenia.

Záber, ovládateľnosť a použitie. Universal Multigrip robí zo snehových reťazí starožitnosť a zbytočnosť. Presvedčil som sa o tom počas testovania v Alpách.
Pri jazde na ľade majú klasické kovové snehové reťaze pre svoju ostrosť a schopnosť zadrapiť sa navrch. Skutočne jediná výhoda reťazí v porovnaní s Multigripmi. V každom ďalšom parametri majú navrch snehové návleky Universal Multigrip. Ako často jazdíte po čistom ľade? Jednoznačne ich počas zimy odporúčame mať stále v aute.
Universal MultiGrip

Universal Multigrip nasadíte ľahko a rýchlo. Disky ani pneu nepoškodzujú. Vyrábajú 5 univerzálnych veľkostí, ktoré sa dajú použiť na väčšine osobných áut a dodávok do 3,5t. Je možné nasadiť ich aj na výkonné vozidlá, na ktoré reťaze nedáte.

Protišmykové zariadenie Universal Multigrip je v súlade s nariadením Ministerstva dopravy. Spĺňa slovenské predpisy pre zimnú výbavu a môže sa používať ako plnohodnotná náhrada kovových reťazí na Slovensku aj na tých úsekoch ciest, kde je osadená dopravná značka C14 - (použiť protisklzové reťaze). Maloobchodná cena balenia dvoch snehových návlekov Universal Multigrip a príslušenstva je 59 €. Ak máte o tento produkt záujem, viac info a dostupnosť hľadajte na:

 

 

facebook.com/universalmultigripsk | 
 
www.universalmultigrip.com/sk 

https://www.universalmultigrip.com/sk/
facebook.com/universalmultigripsk

Universal MultiGrip

Osobne Universal Multigrip určite odporúčam. Rovnaký názor majú aj inštruktori v Škole bezpečne jazdy SuperDRIVE, kolegovia novinári v magazíne Auto Motor a Šport a dokonca aj zástupcovia Ministerstva vnútra SR - Prezídium Policajného zboru.