Jezza tvrdí, že mu niekto z BBC nedávno ponúkol účinkovanie v show, televízia to však popiera. Jezza sa možno len snaží opäť rozohrať mediálny kolotoč a promovať tak novú show pod jeho vedením.

Vráťme sa ešte nachvíľu k Top Gearu. Zatiaľ poznáme len jedno meno z moderátorskej trojice, ktorým je Chris Evans. O zvyšku sa len špekuluje, nič však nie je uzavreté. Evans pustil do sveta informáciu, že nový Top Gear bude moderovať aj žena. Podľa BBC, však ešte nič nie je isté a potvrdzujú to aj najnovšie informácie, podľa ktorých hľadá BBC nové talenty v konkurze. Chris hovorí, že do výberového konania sa môže prihlásiť ktokoľvek, záujemcovia nemusia mať ani predchádzajúce  skúsenosti s moderovaním. 


„Môžete byť mechanikom, môžete byť amatérskym pretekárom, môžete byť hasičom, ktorý už päť rokov prerába Land Rover v garáži, ale musíte vedieť niečo o autách...“, dodáva Evans. Top Gear nerobí konkurz na moderátorský post po prvýkrát, v minulosti takto vybrali Hammonda a Maya.


Budúci moderátori dokonca nemusia byť ani Briti. Pokiaľ teda máte ambíciu moderovať Top Gear a spĺňate podmienky - viac ako 16 rokov, viete perfektne anglicky - môžete o sebe natočiť 30 sekundové video a vyskúšať šťastie.

Evans Top Gear

Evans chce v Top Geare ženu a motorky.

Evans sa v Top Geare ešte nestihol ani ohriať a už prináša prvú zmenu. V show sa má objaviť viac motoriek. Motorky boli doteraz v Top Geare „zakázané“ práve kvôli Clarksonovi. Ten im odmietol venovať pozornosť v show o autách.


Ohľadom Clarksona nie je vôbec nič isté. Jezza síce tvrdí, že mu niekto z BBC ponúkol účinkovanie v show, televízia to však popiera. Jezza sa možno len snaží opäť rozohrať mediálny kolotoč a promovať tak novú show pod jeho vedením.


Dohady nechajme dohadmi, poďme sa pozrieť bližšie na novú show s Clarksonom, Hammondom a Mayom na moderátorských postoch. Nová show by mala mať debut ešte pred zahájením 23. série Top Gearu. To asi producentov Top Gearu nepoteší a o divákov budú musieť zabojovať s doposiaľ „neexistujúcou“ konkurenciou. Logicky sa teda predstavitelia oboch show budú snažiť posunúť latku kvality čo najvyššie. Profitovať z toho budú najmä diváci, ktorí sa nemôžu na nič sťažovať - z jednej show budú nakoniec dve. Top Gear bude fungovať aj naďalej, avšak s novým zložením a pridá sa k nemu nová show so starou moderátorskou trojicou z Top Gearu.

Zdroj: driving, autoforum, topgear