Aj tento Carlsson vyzerá ako dokonalý športiak pre kolotočiarov.

Aj tento Carlsson vyzerá ako dokonalý športiak pre kolotočiarov.

Hádajte čo nasleduje. Áno, je to expresné vydanie upravenej verzie už vytuningovaného Mercedesu. Novinka má názov Carlsson C25 Super GT a Číňania vyrobia len 7 kusov. Len tak na okraj, každé jedno Super GT už má svojho majiteľa.

Zhongsheng Group v Číne zastupuje aj iné značky konkrétne Lexus, Volvo, Porsche, Toyota a Nissan. Skupina dokonca plánuje v krajine postaviť továreň, kde bude vyrábať jednotlivé doplnky Carlsson. Aj napriek tomu, že doteraz sa nemecká tuningová firma zameriavala na značky Mercedes- Benz a Smart, po novom budú jej doplnky dostávať aj iné značky, ktoré spadajú pod Zhongsheng. Okrem toho plánujú Číňania v krajine otvoriť niekoľko predajní Carlsson.

Interiér ostal v podstate nezmenený. Na karosérii ďalej púta pozornosť aj kontroverzná divoká farba. Vzadu zaujmú najmä nie príliš lákavé svetlá, pod ktorými je štvorica veľkých kanónov. Tuneri si s hmotnosťou veľa starostí nerobili. Od pôvodného Mercedesu je C25 Super GT ľahšia o 180 kg, rovnako ako C25 Royale.

Interiér v extravagancii za exteriérom nezaostáva ani trochu. Aj tam panuje táto minimálne čudná farba.

Interiér v extravagancii za exteriérom nezaostáva ani trochu. Aj tam panuje táto minimálne čudná farba.

Číňania majú svoj štýl. Ak chcú uspokojiť dopyt po tuningu, kúpia nemeckú firmu a môžu znižovať výkon koľko sa im páči.

Číňania majú akosi iné chute ako my a možno aj preto dosť razantne znížili C25 výkon. Pod kapotou už nepracuje šesťlitrový motor V12 biturbo s výkonom 554 kW (753 k) a maximálnym krútiacim momentom 1150 Nm, ale osemvalec s výkonom 331 kW (450 k).

Interiér ponúka okrem absolútnej exkluzivity aj poriadnu dávku luxusu. „Chceli sme vytvoriť vozidlo, ktoré je na jednej strane exkluzívne a na druhej strane sa bude môcť využívať na denné dochádzanie do práce. Super GT očarí svojim komfortom v mestskej premávke a aj svojim zrýchlením z 0 na 100 km/h. Táto koncepcia je vhodná predovšetkým na čínsky trh a tešíme sa vysokému záujmu,“ povedal Markus Schuster, generálny riaditeľ Carlsson.

A koľko stojí Mercedes s týmto zlým mejkapom? Po prepočte viac ako pol milióna €. To je zhruba rovnaká cena, za akú sa dal v Nemecku kúpiť C25 Royale.

Bližšie info o pôvodnom Carlssone C25 nájdete v článku: Carlsson C25 Royale je kráska či zviera?

Podľa mňa, tieto zadné svetlá vôbec nezapadajú do žiadneho (ani upraveného) Mercedesu.

Podľa mňa, tieto zadné svetlá vôbec nezapadajú do žiadneho (ani upraveného) Mercedesu.