Áno, presne toto je pán Saleen, konštruktér jedného z najrýchlejších aút planéty.

Základom 570 a 570X Challenger je Dodge Challenger R/T 2009. Rešpekt by si mali na ceste, ale aj na závodoch vydobiť vďaka 5.7 litrovému kompresorom preplňovanému motoru Hemi a výkonom 500, respektíve 700 plnokrvníkov.

Predaje by sa mali začať čo nevidieť. Steve si váži svoju prácu na 60 až 70 000 USD (cca 40 - 45 000 €). Na prácu firmy SMS sa vzťahuje štandardná fabrická záruka. Pre členov exkluzívneho klubu Mopar (MOtor PARts) je toto unikátna šanca, ako si rozšíriť svoje zbierky o ďalší jedinečný kúsok automobilovej histórie, ktorej dedičstvo prežíva až dodnes.

Každý predaný kus z limitovanej série bude podpísaný autorom projektu-Steveom Saleenom. Asi netreba písať, že takzvané signature series sa ihneď po uvedení na trh stávajú zberateľskými kúskami a ich cena sa z veľkou pravdepodobnosťou nikdy nedostane pod nákup. Každý "jednorožec" dostane okrem špeciálnej grafiky aj výrobné číslo vyrazené na plakete.

Ak hľadáte súvislosť medzi menom Steve Saleen a americkým supercarom Saleen S7, tak vás intuícia neklame. Áno, presne toto je pán Saleen, konštruktér jedného z najrýchlejších aút planéty.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov