LOMA-Performance - Corvette

LOMA-Performance - Corvette "C6.BlackforceOne" je diabolsky príťažlivé auto

Meno C6.BlackforceOne nebolo zvolené náhodne. Ak hádate, že má evokovať spojitosť s lietadlom prezidenta USA, hádate správne. Lak tejto Cé6ky totiž nápadne pripomína práve známe lietadlá: Stealth matná čierna, Eurofighter matná šedá či White Storm matná biela. Presne v takýchto farbách dostanete kreáciu od LOMA-Performance. Špeciálny lak iba zvýrazňuje veľmi zaujímavý bodykit, ktorý toto auto ešte viac približuje nebesám.

Zadné partie sú rovnako príťažlivé ako zvyšok auta

Zadné partie sú rovnako príťažlivé ako zvyšok auta

Zaujímavosťou je napríklad aj to, že C6.BlackforceOne vychádza z klasickej Corvetty, nie z vlajkovej lode Z06 or ZR1. Pôvodný motor dostal vďaka biturbo konverzií "trocha" šťavy, takže teraz dosahuje výkon až 794k! K tejto cifre prispel aj kompletne upravený výfukový trakt. Výkon sa do dostáva na vozovku skrz karbónovú spojku a zmenené prevodové ústrojenstvo. To má za následok skvelú akceleráciu na 100km/h za 3.4 sekundy. A maximálka? 330 km/H! Výrobca tvrdí, že maximálka by mohla byť podstatne vyššia, avšak miesto toho zvolil radšej kratšie sprevodovanie kvôli lepšej akcelerácií z akejkoľvek rýchlosti.

Kompletný bodykit ako tento, dodá C6 tú správnu šťavu

Kompletný bodykit ako tento, dodá C6 tú správnu šťavu

Správne sa má staviať auto od podvozku, a toho sa držia aj vo firme LOMA-Performance . Takže sériové tlmiče a pružiny putovali rýchlo do koša a miesto nich sa do auta dostal kompletne stavitelný podvozok. Ten si môže každý zákazník upraviť podľa seba. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že aj samotné stabilizátory sú plne nastavitelné! Takto upravená C6 má rozchod na prednej náprave širší o cca 80mm a vzadu až o 140mm! K takémuto podvozku patrí aj špičkové ubutie. Preto tu nájdeme 19" a 20" OZ Racing Ultraleggera HLT obuté do plášťov Michelin Sport Cup (275/30R19 a 335/25R20).

C6 krotia brzdy MOV'IT

C6 krotia brzdy MOV'IT

Celé toto monštrum je krotené karbónovo keramickými brzdami od spoločnosti MOV'IT. Okrem prvotriedneho brzdného účinku majú tieto brzdy ešte jednu vlastnosť: neskutočne šetria hmotnosť. Len vďaka ich použitiu miesto série, zhodila C6 na zadnej náprave 10kg a na prednej až 15.5kg!

Interiér je v podstate úplne prispôsobitelný požiadavkám klienta, je to len o tom, čo si želá a čo mu dokáže managing director Mario Radosavljevic spraviť. Len pre ilustráciu, interiér môže byť očalúnený ktoroukoľvek kožou z palety 300 možných! Preto vás nemôže prekvapiť, že sa bude jednať o exkluzivitu. Nie len počtom vyrobených kusov (25) ale aj cenou. Tá totiž začína na sume 190.000 EUR.

Chcete takúto C6? Potom navštívte www.loma-performance.com alebo sa zastavte na Essen Motor Show ktorá sa koná od 28.11. do 6.12.