Amen Design je banda nadšencov okolo Franca Sbarro-a. Ten navrhol dizajn Monster biku a s ným a to, čo je na ňom najúchvatnejšie - deravé kolesá! Táto technológia je známa aj ako hubless wheels, teda kolesá bez náboja a klasikého výpletu. Brzdové strmene, ložiská a brzdový kotúč sú uložené na vnútornej strane diskov, alebo bývajú uchytené aj na rám.

Najväčšími výhodami tejto konštrukcie sú jednoznačne vzhľaď, redukcia neodpružených hmôt, lepšia reakcia na riadenie, redukcia vibrácií, zníženie ťažiska motorky a iné... 

Všetko krásne a unikátne so sebou nosí aj mnoho problémov. v tomto prípade je to užitočná hodnota, pomer cena a výkon a nepraktickosť. Cena tejto koncepcie sa zvyšuje nielen malým úpočtom vyrobených kusov, ale najmä náročnosťou výroby pri dodržaní extremne malých tolerancií a použitím drahých materiálov.

Podľa všetkého Monster bike od Amen Design je skôr chopper do vitríny, ako na skutočné jazdenie. v každom prípade je to kreácia hodná uznania. Vychutnajte si galériu obrázkov a aj video, stoja za to!  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 7 obrázkov