Zaujímavý koníček. Určite aj poriadne nebezpečný.

Zaujímavý koníček. Určite aj poriadne nebezpečný.

Na rôznych podujatiach, najmä tuningových zrazoch, môže dôjsť kde tu k nejakému malému burnoutu. Trošku zadymiť, zodrať dezén maximálne o niečo viac a stačí, ide sa domov. Väčšinou máme aspoň nejakú úctu k svojim autám. Takú nakladačku, ako dostali autá na nasledujúcich dvoch videách často nevidíme.


Prvé video bolo evidentne natočené v USA. Iný kraj, iný mrav. Tomuto hovorím poriadny burnout, iskrenie a brúsenie asfaltu. Video sa na internete stáva slušným hitom. V popise jeho autor uvádza, že všetko bolo robené na súkromnej ceste pred domom a teda nedošlo k zničeniu verejnej cesty. Ja si myslím, že vodič (ak sa to tak dá nazvať) mal celkom dobré šťastie. Keby sa to iskrenie dostalo do palivovej nádrže mohol si zalietať.

Druhé video je tiež z kategórie ako zničiť svoje auto rýchlo a definitívne. Na týchto záberoch zomrie VW Golf Mk II. Rozdiel medzi týmito dvoma videami je jedine v tom, že Golf má predný náhon a ku koncu ho začínajú chytať plamene.


Neviem ako vy, ale ja by som niečo také nedokázal urobiť žiadnemu autu. Nemám na to srdce. Burnout pôvodne vôbec nevznikol na ničenie pneumatík prípadne všetkého okolo. Takzvané pálenie pneu vzniklo pri šprintoch (drag racing). V začiatkoch išlo o efektívne zahrievanie pneumatík, ktoré pri vyšších teplotách majú lepšie vlastnosti. Potom to niektorí jedinci dotiahli do extrémov.