Veľmi pekné štvrté miesto vybojoval Valtteri Bottas z Williamsu, ktorý musel v záverečných kolách, podobne ako v Bahrajne, odolávať tlaku zo strany jazdca Ferrari, tentoraz to bol Kimi Räikkönen, ktorý sa musí uspokojiť s piatou pozíciou. Šiestu priečku obsadil Bottasov kolega Felipe Massa, na siedmom mieste evidujeme Daniela Ricciarda z Red Bullu. Bodovali aj Romain Grosjean, Carlos Sainz jr. a Daniil Kvjat. Aj keď záverečný súboj dvoch menovaných ešte budú riešiť komisári.

Rosberg tak mierne skresal z náskoku Hamiltona na čele celkovej klasifikácie. Aktuálne za ním zaostáva o 20 bodov. Hamilton má na konte 111, Rosberg 91 a Vettel 80 bodov. Nemecký pilot zdolal Hamiltona prvýkrát v tomto ročníku a je deviatym rôznym víťazom za uplynulých deväť ročníkov VC Španielska. Rosberg predtým triumfoval naposledy v Brazílii v novembri minulého roka. Štart z pole position vyšiel Rosbergovi, ktorý si ustrážil vedúcu pozíciu. Z druhej priečky ale o jedno miesto nižšie klesol jeho tímový kolega Hamilton, ktorý prvýkrát v sezóne na štarte zaváhal a dostal sa pred neho Vettel na Ferrari. Úvod sa vydaril aj ďalšiemu jazdcovi Ferrari Kimimu Räikkönenovi, ktorý sa posunul cez oboch jazdcov stajne Toro Rosso zo siedmeho na piate miesto. Rosberg si bez problémov držal pozíciu lídra pretekov a postupne sa vzďaľoval konkurencii. Po sérii najrýchlejších kôl mal v 9. kole už náskok viac ako šesť sekúnd pred Vettelom. Tretiu priečku držal Hamilton, no na barcelonskom okruhu, kde sa predbieha veľmi ťažko, sa cez Vettela dostať nevedel a v 14. kole zamieril do boxov. Do elitnej šestky sa postupne zozadu prepracoval Felipe Massa na Williamse.

V 16. kole absolvovali výmenu pneumatík líder Rosberg i priebežne štvrtý Fín Valtteri Bottas na Williamse a na čelo sa tak na chvíľu dostal Räikkönen. O dve kolá neskôr už bol opäť s jasným plusom viac ako šesť sekúnd lídrom Rosberg, ktorý mal preteky ideálne rozbehnuté. Za ním pokračoval boj o druhú priečku medzi Vettelom s Hamiltonom. Nedarilo sa Fernandovi Alonsovi na McLarene a miláčik španielskych tribún na trati napokon vydržal iba do 27. kola, keď odstúpil pre problémy s brzdami a opäť skončil bez bodov. Nudný priebeh v polovici pretekov sa pokúsil ustrihnúť Hamilton ďalšou zastávkou v boxoch v 33. kole a o chvíľu neskôr sa hneď prihlásil o slovo najrýchlejším kolom. Rosberg sa držal suverénne na čele s náskokom 12 sekúnd na Vettela, ktorý však po "pitstope" v 41. kole spadol priebežne na štvrté miesto. O päť kôl neskôr sa v boxoch objavil aj Rosberg a na trať sa vrátil na druhej priečke viac ako dve sekundy za Hamiltonom, ktorý mal naďalej obuté vyjazdené "tvrdé" gumy a ešte ho čakala jedna pauza. Räikkönen sa v 47. kole vrátil na piate miesto pred Massu.

Pätnásť kôl pred koncom si po nové pneumatiky išiel z prvej priečky podľa očakávania Hamilton a jeho kolega z Mercedesu Rosberg tak už mal vydláždenú cestu za víťazstvom. Hamilton sa vrátil na trať na druhej pozícii s pohodlným náskokom pred tretím Vettelom. V 56. kole mal Rosberg k dobru vyše 18 sekúnd na Hamiltona a viac ako 31 sekúnd na Vettela a o stupňoch víťazov tak bolo v predstihu rozhodnuté. Tím Mercedes si pripísal víťazné double. Štvrté miesto v závere ubránil Bottas pred Räikkönenom, šiesty skončil Massa.

Výsledky VC Španielska 2015:

Nedokončili: Pastor Maldonado (Lotus), Fernando Alonso (McLaren)

Najrýchlejšie kolo závodu: Lewis Hamilton – Mercedes: 1:28:270 (54. Kolo)