Predvečer otvorenia 64. ročníka autosalónu vo Frankfurte, teda pár hodín pred oficiálnou premiérou predstavila Honda vybranej spoločnosti svoju dlho ohlasovanú a veľa riešenú novinku. Civic 9. generácie nie je, čo do tvaru, tak prelomový ako aktuálny typ. Na Slovensku, rovnako ako v celej Európe sa napriek septembrovej premiére v predaji ocitne až od januára 2012.

Zatiaľ len ako 5-dverový hatchback presne v segmente C. Možno viete, že v USA je nový Civic k dispozícii aj ako sedan, ale podľa výrobcu sa jedná o úplne iné auto. Je zaujímavé sledovať počiny a rozhodnutia jednotlivých výrobcov v tomto segmente. Jeden sa rozhodne maximálne zlučovať výrobu a ponúknuť celému svetu jedno, takmer úplne rovnaké auto (Ford Focus) a druhý sa práve naopak vydá cestou individualizácie a originality pre jednotlivé kontinenty...

Nový Civic Type R je podľa zákulisných informácií v nedohľadne :( Iné karosárske verzie, minimálne v Európe asi tiež...

Novinke sme pri prvom kontakte do vnútra nemali možnosť vidieť

Honda tvrdí, že táto nepochybne najdôležitejšia novinka portfólia japonského výrobcu na starom kontinente bola vyrobená špeciálne pre Európu. Na pohľad je zrejmé, že nová generácia je v každom smere väčšia. Aj musela byť, keďže jedným z cieľov projektovania bolo ponúknuť najväčší vnútorný priestor v kabíne a kufri v tejto triede.

Honda Civic 9. generácie vo vzdušnej predpremiére

Jeden pohľad na vnútro vám predsa len môžeme ponúknuť, vďaka oficiálnej foto priamo od automobilky. Všimnite si, že nový Civic vám v špičkovej výbave ponúkne samostatné info až z 5 nezávislých displejov. Pozornému oku tiež neujde obdobné naladenie vnútrajška ako má športový CR-Z.

Interiér novej Hondy Civic