Jozef Kabaň je šéfdizajnérom značky Škoda od roku 2008. Odvtedy sa mu podarilo pretvoriť takmer celú paletu modelov na svoj obraz. Oblý dizajn vystriedali hrany. Poslednou škodovkou s pôvodným vzhľadom je Yeti. Ten síce po facelifte prišiel o netradičné predné svetlomety, ale stále nenesie dizajn inšpirovaný konceptom Vision C. V roku 2018 sa má všetko zmeniť - príde 2. generácia.

Dizajn nového Yeti bude tradičnejší, menej odvážny a teda asi nudnejší. Asi.

Nový Yeti bude stáť na rovnakej platforme ako Volkswagen Tiguan. Autá budú zdieľať okrem podvozku aj motory. K dispozícii budú tak ako doteraz verzie s pohonom predných alebo všetkých kolies. Podľa informácii našich britských kolegov nahradí zadnú časť, ktorá je takmer vertikálne skosená, jemnejšie zvažujúca strecha. Pohľad z profilu bude teda viac pripomínať hatchback. Vzadu môžeme tiež čakať typické svetlá pre modelový rad Škoda v tvare písmena C. Predná časť auta bude podobná typom ako je Octavia a Superb.


Dizajn nového Yeti bude jednoducho tradičnejší, menej odvážny a teda aj nudnejší. Ale vadí to? Súčasný vzhľad škodoviek sa páči veľkému množstvu ľudí a to je pre automobilku podstatné.

 

Zdroj: autoexpress

 

PÁČI SA VÁM DIZAJN NOVÝCH ŠKODOVIEK?

  • Áno ( 80% )

     

  • Nie ( 18% )

     

  • Vzhľad ma nezaujíma ( 2% )

     

Odpovedalo 115 ľudí