Mnoho automobiliek robí v poslednej dobe promo videá tak, že nebezpečné časti v nich editujú šikovní grafici vo výkonných počítačoch. Nehovoriac o tom, že existujú už aj také, ktoré sú vytvorené v grafike počítača kompletne. V prípade Subaru sa nič podobné nekoná. Už pár rokov sledujeme prácu tímu Prodrive z GB a pilota Marka Higginsa, ktorý párkrát po sebe zlepšil vlastný rekord na jednej z najnebezpečnejších tratí sveta - známej TT Tourist Trophy na Isle of Man. Ten istý pán sedí za volantom pri ďalšom skutočne kaskadérskom kúsku: prehnať výkonný sedan v dráhe určenej pre boby.

Mark Higgins je dlhoročný rely jazdec a so Subaru má špeciálny vzťah.

Mohlo by sa zdať, že prejsť autom v dráhe, ktorá je mantinelmi takmer všade vyššia než auto, bude v porovnaní s plnou paľbou medzi dedinami na ostrove prechádzka. No pozrite si dobre nasledovné video a zistíte, že to zďaleka nie je samozrejmosť. Na viacerých miestach totiž šírka auta vodičovi nedovolí manévrovať.

 

Pred jazdou auto mechanici prezúvajú na úzke klincami nabité pneumatiky, bez nich by to bolo asi rovnaké ako pustiť dolu toboganom delovú guľu. Dnes zväčša nevidno videá, kde sa autá nad rámec pneumatík poškodia. Tento prípad je celkom iný. Tu pred koncom dostane Suba niekoľko takých rán, až môžu byť všetci radi, že vôbec ostalo celé a nevyletelo z trate.