Bol rok 2006, dva supercary tej doby, Ferrari Enzo a Mercedes SLR McLaren uháňali kalifornskou diaľnicou. Obe autá patrili podnikateľovi Stefanovi Erikssonovi. Ferrari zrazu prešlo po hrbole, ktorý auto vymrštil do vzduchu, trafilo telefónny stĺp a boli z neho dva kusy. Všetko sa stalo pri rýchlosti asi 260 km/h. Zdalo sa, že osud Enza je spečatený a už nikdy sa nevráti na cestu.

Z Ferrari Enzo boli po nehode dva kusy

V roku 2006 červený vrak, dnes je auto čierne Ferrari Enzo hodné miliónov.

Ferrari Enzo s číslom šasi 135564 opustilo fabriku v roku 2004 vo farbe Rosso Corsa. Po nehode sa vraku ujali vo Ferrari Technical Assistance Sevice a supercar doslova postavili odznova. Dopriali mu čiernu farbu Nero Daytona a červené kožené sedadlá. V aute nájdeme aj Alpine audio systém, navigáciu, zadnú kameru, elektrické okná alebo karbónový zadný spojler.

Opravené Enzo budú dražiť 3. februára v Paríži

Hoci bolo Enzo zapletené v škaredej nehode, po prestavbe mu patrí certifikát Ferrari Classiche a má najazdených len 2500 km. Čierne Ferrari pôjde do aukcie 3. februára v Paríži. Očakáva sa, že by sa mohlo predať za 2,17 milióna dolárov. Bude mať na cenu vplyv pohnutá história?