Partia automobilových nadšencov, a zároveň prevádzkovateľov online obchodu s ľahkozliatinovými diskami racingwheels.sk pripravila na SlovakiaRingu už 13. akciu známu ako LucasOil Racing Wheels Day. Sobota bude znova patriť všetkým, ktorí si chcú naozaj veľa zajazdiť, za skutočne bezkonkurenčné ceny.

Oživením a spestrením jarného kola Lukas Oil RWD je nová trať. Keďže v rovnakom čase sa v areáli CEZ RallyCross, ktorý využíval značnú časť dráhy, cieľovej rovinky a obslužných komunikácií, 13. RacingWheelsDay sa bude jazdiť na variante dráhy 5. Po rokoch je to vlastne skvelá správa, alebo sa jedná o technickú pasáž, ktorá neužíva dve najdlhšie rovinky pôvodného okruhu. Týmto sa do značnej miery stratia rozdiely medzi autami vo výkone a oveľa viac zohrá rozdiel šikovnosť vodiča, kvalitný podvozok a pneumatiky. To mnohým menej výkonným autám dáva skvelý predpoklad zamiešať poradie na časovej tabuli. Už tradične sú popoludní pripravené krátke preteky na spestrenie programu. Okrem toho občerstvenie, ale hlavne veľa jazdenia. Neváhajte s registráciou a zaplatením, pretože počet predaných štartovných čísel sme stanovili na 50.

Základné parametre trate SlovakiaRing VARIANT 5.

Keďže v rovnakom čase sú v areáli medzinárodné preteky CEZ v RallyCrosse, nuda aj mimo samotného jazdenia nikomu ani len nehrozí. Naopak, je tu príležitosť vidieť mašiny v akcii akú ste možno ešte nikdy nevideli.

 

Podrobnejšie informácie o udalosti sledujte na FB profile partie RacingWheelsDay