Čierne plasty majú okrem ochrannej aj estetickú funkciu. Sú autá, na ktoré sa to hodí, aj také, na ktoré vôbec. Mnoho starších áut má všetky čierne plasty zašlé, čo totálne kazí dojem. Riešení je viac. Môžete použiť niektoré finty, ktoré sme spomínali v článku 6 tipov na oživenie kolies, ako lakovanie/striekanie, plastidip alebo fóliu. Potom je tu ešte dočasné riešenie, ako plasty oživiť. Nanáša sa na ne chémia, ktorá nevydrží večne. Trošku low cost metóda (ktorú neodporúčam) je aj nanesenie prepáleného oleja. Smrdí to, ale vyzerá to dobre, aspoň pri predaji. :)

Ak karosériu auta pastujete, alebo voskujete, dajte si na čierne plasty pozor. Pasta/vosk z nich ide dole ťažko . 

Plast musíte vždy dôkladne umyť a ideálne aj odmastiť. Ak nemáte úplne grambľavé ruky a použijete špongiu, nie handru ako vo videu, pred aplikáciou chémie nemusíte nič olepovať. Stačí, ak si nachystáte papierovú kuchynskú utierku. To, čo prejde na karosériu, prosto hneď utriete.

Je tu ešte jedna dočasná metóda. Ak plast nie je poškodený, iba zašlý, údajne tou najjednoduchšou, ale časovo náročnejšou metódou, je použiť teplovzdušnú pištoľ. Nikdy som ju ale neskúšal. Pred samotným fúkaním teplého vzduchu plasty tiež dôkladne očistite a odmastite, aby sa vám špina nezažrala do plastu. Postupujte opatrne. Nedržte pištoľ blízko a dlho na jednom mieste, lebo sa plast začne topiť a deformovať. To už neopravíte. Ako dlho výsledok vydrží, nedokážem odhadnúť. Ale za skúšku to stojí... Najprv na miestach, ktoré prakticky nevidno a potom so skúsenosťami aj inde.

TRÁPI VÁS VZHĽAD VÁŠHO AUTA?

  • Áno ( 80% )

     

  • Nie ( 9% )

     

  • Je mi to jedno. Auto mi má slúžiť, nie ja jemu. ( 12% )

     

Odpovedalo 69 ľudí  

6 TIPOV AKO ZVÝRAZNIŤ KOLESÁ AUTA

6 TIPOV AKO ZVÝRAZNIŤ KOLESÁ AUTA

Kolesá robia auto. Veta, ktorá sa omieľa neustále a dookola. No nie je koleso, ako koleso. To všetci dobre vieme. Aj zo ...

22. 02.
VIETE AKO SPRÁVNE UMYŤ AUTO? ČO VŠETKO NA AUTE UMÝVAŤ?

VIETE AKO SPRÁVNE UMYŤ AUTO? ČO VŠETKO ...

Umývanie auta sú starosti, alebo potešenie? Pre koho ako. Človek, ktorý má rád svoje auto, ho aspoň raz za mesiac umyje, ...

14. 02.