Alfa Romeo neprežíva najlepšie obdobie. Nedarí sa jej predávať toľko áut, koľko by chcela a každým rokom predáva menej a menej. Predpokladajú dokonca, že tento rok nepresiahnu ani hranicu 100 000 predných áut, takže zaznamenajú najhoršie predaje od roku 1969! Šéf Fiatu, Sergio Marchionne, má ďalŠí plán, ako Alfu oživiť a vytiahnuť z červených čísel. Podarí sa to vôbec ešte?

Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde a Giulietta Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo použije v nových modeloch platformu s pohonom zadnej nápravy, ktorú v koncerne vyvinuli pre Maserati.

Marchionneho plán nespoznáme skôr, než v apríli budúceho roka. Už teraz vieme, že koncern Fiat plánuje postaviť nové autá s pohonom zadnej nápravy, ktorú vyvinuli pre Maserati. Tú už použili v type Maserati Ghibli. Alfa Romeo si nemôže dovoliť ďalej vyvíjať platformu sama, do hry tak vstupujú americké značky koncernu, Chrysler a Dodge. Predpokladáme, že nový Chrysler 300, Dodge Charger a Challenger tiež postavia na spoločnej platforme. Alfa Romeo ju plánuje použiť pre sedan a kombi Giulia, a tiež nový veľký sedan a stredne veľký crossover.

Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde

Prvú Alfu Romeo, po celých desaťročiach so zadným pohonom môžeme očakávať v poslednom štvrťroku 2015. Značka sa chce s novými typmi vrátiť do Ameriky a posilniť si postavenie na čínskom trhu. Ale o vstup do USA sa snaží už minimálne desaťročie, až tomu postupne všetci prestávajú veriť...

Zdroj: autoblog.com