Aj keď nedávne správy hovoria o tom, že koncern Volkswagen prežije Dieselgate bez veľkých následkov, nie všetko je tak ružové. Okrem redukcie nerentabilných alebo málo ziskových modelov je ovplyvnený aj vývoj niektorých technológií. Audi tvrdí, že kvôli škandálu prídu niektoré technologické inovácie neskôr.

 

Hovorca Audi potvrdil, že odsunuli výstavbu plánovaného technologického centra v meste Ingolstadt

Po škandále Dieselgate nezostali v koncerne žiadne peniaze nazvyš. Audi je nútené osekať program konvenčných vozidiel. Celý koncern totiž prechádza na „zelenú vlnu“. Budúcnosťou sú elektromobily a digitálne technológie. Audi si nemôže totiž dovoliť v týchto oblastiach zaostať za Mercedesom a BMW. Napriek tomu emisný škandál ovplyvňuje výšku investícií aj do autonómnej technológie a elektromobility. Niektoré inovácie tak prídu neskôr.


Podľa Autonews zdroj priamo z automobilky tvrdí, že šetrenie ovplyvní najmä pokrokové technológie, ktoré mali očistiť imidž Audi po Dieselgate. Značka je nútená odložiť testovanie autonómnych áut a výstavbu budov pre výrobu batérií do elektromobilov. Hovorca Audi potvrdil, že odsunuli výstavbu plánovaného technologického centra v meste Ingolstadt.


Niektorí analytici napriek tomu tvrdia, že aj po škrtoch investuje Audi do výstavby budov viac ako BMW alebo Mercedes. Stále je tu podľa nich väčší priestor pre šetrenie. Celý VW Group by mal počas nasledujúceho roka znížiť náklady o 10 % a zároveň zvýšiť efektivitu vo výrobných procesoch. Špekulácie dokonca hovoria o tom, že niektoré modely Audi by mohli prejsť na techniku Volkswagenu. Napríklad nové Audi A4 by stálo na platforme Passatu. Znamenalo by to aj koniec pohonu quattro v tejto triede.


Zdroj: autonews

MÝTUS O ČISTOTE DIESELOV JE NADOBRO VYVRÁTENÝ

MÝTUS O ČISTOTE DIESELOV JE NADOBRO ...

Američania prišli na to, že koncern VW podvádza v emisných testoch. Výsledkom je obrovská kauza Dieselgate, ktorá ...

10. 10. 2016
AUDI, BMW A MERCEDES SI BUDÚ VYMIEŇAŤ ÚDAJE O AKTUÁLNEJ PREMÁVKE

AUDI, BMW A MERCEDES SI BUDÚ VYMIEŇAŤ ...

Navigačný systém Here prinesie novinku v podobe správ o aktuálnej dopravnej situácii získavaných priamo z áut. Vodiči ...

27. 09. 2016