Volkswagen práve potvrdil, že veľké Audi Q8 bude vyrábať na Slovensku. Najluxusnejšie SUV značky budú montovať zamestnanci Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave. Q8 sa tak pridá k autám ako Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga (v BA vyrábajú len malú časť vozidla), či VW Up!, Seat Mii a Škoda Citigo.

Novinka s názvom Q8 príde na trh už v budúcom roku a bude niesť štítok Made in Slovakia.

Toto je koncept Audi Q8 Sport, podobne bude vyzerať aj sériové auto

Audi pokračuje v expanzii áut typu SUV. Novinka s názvom Q8 príde na trh už v budúcom roku a bude niesť štítok Made in Slovakia. SUV budú montovať pracovníci v Devínskej Novej Vsi. Produkčné auto bude vychádzať z konceptov Q8 Sport, ktoré sme videli na autosalóne v Detroite a v Ženeve. Ide o takzvanú karosériu „SUV kupé“. Riešenie je síce menej praktické, ale o to tu nejde. Toto auto hrá hlavne na štýl a luxus. Potvrdzujú to aj štyri samostatné sedačky v interiéri. Q8 má bližšie k Audi A8, než k rodinne orientovanej Q7.

Značka so štyrmi kruhmi pripravuje aj výrobu menšieho typu Q4. Produkciu získal maďarský závod Audi. Q4 bude mať karosériu „SUV kupé“, priamymi konkurentami majú byť autá ako BMW X4 a Mercedes-Benz GLC Coupé.


V budúcnosti by mohli na Slovensku vznikať aj časti karosérie pre pripravované Lamborghini Urus.

 

Zdroj: autonews

476 KOŇOVÝ AUDI Q8 SPORT CONCEPT UKAZUJE POHON BLÍZKEJ BUDÚCNOSTI

476 KOŇOVÝ AUDI Q8 SPORT CONCEPT UKAZUJE ...

Audi ukázalo v Ženeve ďalší koncept typu Q8 (ten prvý sme videli v Detroite). Značka tak naznačuje podobu veľkého SUV, ...

07. 03. 2017
HYBRIDNÝ KONCEPT AUDI Q8 NAZNAČUJE, ČO PRÍDE NA TRH UŽ BUDÚCI ROK

HYBRIDNÝ KONCEPT AUDI Q8 NAZNAČUJE, ČO ...

Audi sa, podobne ako jeho prémioví súperi, už dlhšiu dobu veľmi úspešne vezie na vlne záujmu o SUV. Ľudia sú doslova ...

10. 01. 2017