Budúcu vlajkovú loď medzi SUV značky, Audi Q8, nám „predstavili“ na čerstvých špionážnych fotografiách. Luxusné športovo-úžitkové auto má v zameriavači takých imagemakerov ako Mercedes-Benz GLE alebo BMW X6. Typ Q8 je v hierarchii značky umiestnený ešte vyššie ako Q7 a má príťažlivejší dizajn. Od konceptu ho príliš neodlíšili, a to je len dobre.

Vlajkovú loď Audi Q8, konkurenta pre BMW X6 a Mercedes-Benz GLE, budú vyrábať na Slovensku v Devínskej Novej Vsi. 

Agresívny príbuzný z dobrého rodu

Napriek tomu mám z prvých fotografií auta v čiernej farbe pocit, akoby nevyužili plný potenciál a veľké Audi stále pôsobí až príliš konzervatívnym dojmom. To je len môj názor a je pravda, že zákazníci Audi určitú konzervatívnosť očakávajú. Zmenou oproti Q7 je agresívnejšia maska, nižší pontón karosérie, svalnaté boky so širokým C-stĺpikom a zvažujúca sa strecha v štýle kupé. Značka sa nedávno vyjadrila, že v budúcnosti plánuje jednotlivé typy od seba vzhľadovo viac odlíšiť. Detaily interiéru nepoznáme. Je veľmi pravdepodobné, že prevezme koncept súčasnej Audi A8 s dvojicou displejov pod sebou a virtuálny prístrojový panel namiesto klasických ukazovateľov. V najnovšej A8 mi to osobne veľmi vyhovovalo.

BUDE SA DIZAJN AUDI VIAC ROZLIŠOVAŤ?

BUDE SA DIZAJN AUDI VIAC ROZLIŠOVAŤ?

Zdá sa aj vám, že sa dnešné autá jednej značky podobajú ako vajce vajcu? A nie je to „problém“ iba Audi. V ...

03. 01.
ODHALILI LAMBORGHINI URUS! TOP 5 FAKTOV O SUPERŠPORTOVOM SUV

ODHALILI LAMBORGHINI URUS! TOP 5 FAKTOV O ...

Urus je konečne tu! Zarytí fanúšikovia značky budú preklínať, marketingové a finančné oddelenie príchod masívneho ...

05. 12. 2017

Špičková platforma ponúka možnosti

Q8 postavili na platforme MLB Evo, ktorá slúži staršiemu bratovi Q7, Bentley Bentayga a dokonca Lamborghini Urus! Paleta motorov bude pravdepodobne kopírovať ponuku Q7 a SQ7. Ako koncept Q8 predstavili s 3,0 TFSI a elektromotorom. Model RS Q8 by mohol dokonca dostať jednotku zo spomínaného Urusu. A to bude veľká vec. Osemvalcové čistokrvné biturbo má v Lamborghini 650 koní... Novinku budú vyrábať v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Fabriku okrem iného osvedčili také typy ako VW Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q7. Oficiálny štart predaja nepoznáme.

Dizajn Q8 je po vzore konceptu, s malými zmenami a menej agresívnym výzorom.

Zdroj a foto: autoexpress