Nedávno u susedov v Česku dostali policajné zložky elektromobily BMW i3. K ním trošku neskôr pribudlo BMW i8. Avšak nejde o normálnu kúpu, len o takzvanú zápožičku vozidiel a zistenie, či sa tieto automobily overia v praxi. BMW i8 malo byť v službách českej polície na pol roka. Dlho sa však i-osmičke netešili. Čo čert nechcel, za pár dni ju stihli rozbiť.

Okrem našich susedov taký stroj nájdete v Los Angeles, Sydney a Dubaji.

Zatiaľ máme len túto fotografiu v biednej kvalite...

Internetový portál Týdeník Polície potvrdil, že nehoda sa stala v nočných hodinach 28. mája na Brněnsku s účasťou policajného BMW i8, pri ktorej došlo aj k zraneniu dvojčlennej posádky. Podľa prvotných informácii vodič v dôsledku náhleho zhroršenia zdravotného stavu nezvládol riadenie a zišiel mimo vozovku, kde narazil do stromu. Túto verziu potvrdil aj lekár v nemocnici, kde bol vodič prevezený. Momentálne viac informácií k nehode nemáme. Našli sme len jednu veľmi nekvalitnú fotku. Ďalšie obrázky alebo video rozbitého policajného auta tiež zatiaľ zverejnené nie sú. Vodič je vo vážnom stave, spolujazdec je na tom po zdravotnej stránke lepšie.

 

Okrem BMW i8 a i3 Policie ČR získala aj elektrický bicykel značky BMW. Kde ho budú používať a či vôbec, zatiaľ nezverejnili.

 

BMW i8 nielen v policajnej úprave dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. V kombinovanom režime NEDC dokáže jazdiť iba za 2,1l /100 km, ale len prvých 100 km s naplno nabitým akumulátorom.

 

Policajné autá sú väčšinou neustále v pohybe. Preto nie je nič výnimočné, že sú účastníkmi nehôd. Pritom je jedno, či boli na vine policajti, alebo nie, verejnosť tieto informácie takmer vždy náramne zaujímajú.

Zdroj : TydenikPolicie

PO L.A., SYDNEY A DUBAJI AJ V PRAHE. BMW I8 V SLUŽBÁCH ČESKEJ POLÍCIE

PO L.A., SYDNEY A DUBAJI AJ V PRAHE. BMW I8 ...

BMW spolupracuje so štátnou správou vo viacerých krajinách. Nedávno u susedov zakúpili modely i3. K ním nedávno ...

14. 05. 2017
ŠPRINT BMW M4 VS. BMW I8

ŠPRINT BMW M4 VS. BMW I8

Technológia minulosti proti technológii budúcnosti. Aj takto by sa dá nazvať šprint BMW M4 proti BMW i8. Obe autá majú ...

27. 03. 2016