Toto je asi najšialenejší trojkový Golf GTI. Je upravený veľmi dôkladne, a preto ho už ani GTI nazvať nemôžeme. Golf III bol všetko, len nie auto na prekonávanie rekordov ciest. Išlo o kvalitne postavené auto a podľa niektorých o najlepší Golf všetkých čias. Nevynikal však výkonom (okrem verzie VR6) a ani jazdnými vlastnosťami. Toto je iná káva! Kúsok na videu zajazdil drag preteky na ¼ míle za neuveriteľných 8,53 sekúnd, s koncovou rýchlosťou 280 km/h a popri tom „zhodil“ aj spolujazdcove dvere. :)

5-valec s obrovským turbom

Ide o najrýchlejší VW s predným pohonom v USA! Pod kapotu majiteľ naskladal 5-valcový 2,5 litrový benzíniak, samozrejme po pretekárskych úpravách a s riadnym plniacim tlakom turba. Nechýbajú silné brzdy, upravený podvozok, veľa úprav aerodynamiky a rozloženia hmotnosti a manuálna prevodovka! Ak by sa veci nepodarili, sú tu 6-bodové pásy a bezpečnostná klietka. Pozrite sa, ako nenápadný Golf rozdáva rany aj oveľa ikonickejším autám.

Zdroj a foto: 1320video

VW GOLF GTI Z R. 1990 JE SRDCOVKOU NA KAŽDÝ DEŇ

VW GOLF GTI Z R. 1990 JE SRDCOVKOU NA ...

Majiteľ tohto VW Golf GTI Mk2 ho používa presne tak, ako sa na rýchly hatchback patrí. Aj vďaka našej sérii článkov o ...

08. 01.
JAPONSKÁ BEŠTIA NISSAN 300ZX S MAXIMÁLKOU Z RÍŠE SNOV

JAPONSKÁ BEŠTIA NISSAN 300ZX S MAXIMÁLKOU ...

Postaršia šialená mrcha na piatkové popoludnie nikdy nezaškodí. Dúfam, že som nikoho neurazil, a najmä fanúšikov ...

05. 01.