Najväčší európsky driftérsky seriál prichádza po dvoch rokoch opäť na SlovakiaRing. Najväčšie hviezdy umenia kontrolovaného šmyku podporí aj legendárny japonský jazdec - otec driftu Keiichi Tsuchiya. Ak čo len trochu máte radi tento druh motoršportu, na ringu by ste budúci víkend určite nemali chýbať. Medzi top jazdcami série máme okrem iných aj nášho špičkového jazdca Nora KOVÁČIKA z Košíc, túto sezónu na BMW M6 V10. Do boja o body ide aj Gabo Koczkáš na BMW M3 E46.

„Králi Európy“ zabávajú každoročne milióny divákov nielen na okruhoch, ale aj neopakovateľnými videami, kde predvádzajú svoje precízne umenie. Dverami napred, s obrovským kúdolom dymu spod pneumatík, v súbojoch bok po boku. Nájazdová rýchlosť do prvej zákruty SLOVAKIA RINGu predstavuje 180 až 200 km/h. V tejto rýchlosti jazdci „odtrhnú“ auto do šmyku a zvyšok trate pracujú na hranici fyziky vozidla a adhézie.

Čísla sledovanosti skutočne hovoria samé za seba: len minulý rok videlo King of Europe 165 miliónov divákov na televíznych obrazovkách. K tomu milión fanúšikov na sociálnych sieťach a vyše 120 tis. divákov priamo na 21 podujatiach sezóny 2014. Tento rok mal seriál opäť vyše 20 podujatí.

Úspech 11-ročného šampionátu prekročí už budúci rok hranice Európy. Okrem hľadania kráľa Európy pribudne šampionát na Strednom východe, v Južnej Amerike a o nové krajiny sa rozšíri aj ázijská séria. Spoločne budú bojovať o svetový titul národov.

Finále KOE sa na SlovakiaRingu jazdí budúci víkend počas oboch dní - 24. a 25. októbra. Driftérsky motoršport a obzvlášť seriál King of Europe láka na okruhy odjakživa veľké davy fanúšikov. Pre SlovakiaRing to bude posledné veľké medzinárodné podujatie, ktoré prakticky uzavrie doposiaľ najúspešnejšiu sezónu okruhu. V novembri príde ešte tradične „relyová“ Auto Show.