V prípade použitia vysokooktánového paliva (98+) má motor výkon 507 koní a 670 Nm.

Taliansky gentleman oblečený v obleku ušitom v Číne? Áno, znie to smiešne...ale zaujíma to niekoho, keď sa pozrie na túto vydarenú prácu? Čínsky tuner doprial Ghibli optické úpravy, ale aj výkonový tuning. Výsledok má názov ASPEC PPM 500. Inžinieri spoločnosti ASPEC zdvihli výkon štandardného motora Twin-Turbo V6 z hodnoty 340 koní a 500 Nm na 477 koní a 650 Nm. Zvýšenie výkonu dosiahli preladením ECU. V prípade použitia vysokooktánového paliva (98+) má motor výkon 507 koní a 670 Nm.

Čínsky tuning Maserati Ghibli

Agresívne Ghibli na vás cerí zuby

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Po vizuálnej stránke vyzerá PPM 500 veľmi dobre. Po zmenách v prednej časti vyzerá Ghibli ako predátor. Všimnite si najmä „ostré zuby“ na nárazníku. Bočné lišty zväčšujú auto do šírky a zvyšujú aerodynamickú stabilitu vozidla vo vysokých rýchlostiach. Firma ASPEC tvrdí, že každý jeden diel, ktorý použili na aute zlepšuje jeho aerodynamiku. Malé zadné krídlo napríklad zvyšuje prítlak. Agresívne tvarovaný predný nárazník zase pomáha k efektívnejšiemu chladeniu motora. Otvory na kapote naopak pomáhajú odvádzať teplý vzduch od turbodúchadiel. Znie až neuveriteľne ako dokázali čínski inžinieri optimalizovať aerodynamiku len pár dielmi.


Posledná vec, na ktorú nesmieme zabudnúť sú veľké zliatinové disky ASPEC VF57 z produkcie tunera. Disky ukrývajú brzdovú sadu od spoločnosti Alcon a nastaviteľné odpruženie Eibach.

A čo vy, páči sa vám čínsky tuning trojzubca?

Zdroj: carscoops