Špecialisti na carwraping známi pod skratkou CFC (Car Film Components) prišli na trh s potrebnou novinkou - čističom fólií. Pri svojej dlhej a bohatej histórii v CFC iste sami najlepšie vedia čo majiteľom oblepených áut chýbalo. Napriek už desaťročiu obľúbenému komplexnému oblepovaniu áut - carwrappingu na trhu nebol dostupný vhodný čistič. Iste, auto oblepené fóliami môžete umývať klasicky - pre dlhšiu trvanlivosť sa odporúča umývať auto ručne, šetrnými neagresívnymi saponátmi. Voskovanie či leštenie v tomto prípade veľmi zmysel nedávajú. No dizajnové či printové fólie sa dokážu zašpiniť aj inak než len od blata či prachu. Tzv. oterová špina, ktorú majú mnohí tendenciu odstraňovať abrazívne, teda nechtom, tvrdou hubkou či kefou nezriedka nedopadne dobre ani pre samotnú fóliu.

 

Čistič odstráni nečistotu, mastnotu a zažratú špinu nie len z carwrapového materiálu, ale aj z grafiky tlačenou, alebo rezanou technológiou na vinylovom podklade. Je určený na matné, polomatné, lesklé aj všetky metalické materiály.

V CFC preto vyvinuli čistič dizajnových fólií má pre náš trh v ponuke známa značka Carol Line. Z obalu s pekným slovenským štítkom a tiež s návodom na použitie v našej reči sa dozviete, že ide o Prípravok na čistenie auto-wrapovej, printovej a dizajnovej fólie. Je určený pre lesklé, pololesklé a matné vinylové materiály. Jeho cena je necelých 22 €. Ak máte záujem, navštívte webshop Carol Line na nasledovnej adrese.
 

Jeho použitie je celkom jednoduché. Z auta treba najprv odstrániť klasickým umytím hrubšiu špinu a prach. Následne na špeciálne zašpinené miesta nastriekate emulziu. Podľa miery znečistenia treba nechať pôsobiť 3-5 minút. Následne môžete umývať povrch mäkkou špongiou, alebo iným neabrazívnym materiálom. Povrch následne opláchnite a v prípade potreby proces opakujte znova. Po ukončení čistenia je vhodné nie len dané miesto, ale celú plochu, prípadne celé auto ošetriť prípravkom na údržbu polepov - 3M vinyl & leather restorer.

Čistič fólií je produkt, ktorý na trhu dlho chýbal. Vďaka Carol Line je od novembra 2014 k dispozícii aj na Slovensku.