Čistič odstráni nečistotu, mastnotu a zažratú špinu nie len z carwrapového materiálu, ale aj z grafiky tlačenou, alebo rezanou technológiou na vinylovom podklade. Je určený na matné, polomatné, lesklé aj všetky metalické materiály.

V CFC preto vyvinuli čistič dizajnových fólií má pre náš trh v ponuke známa značka Carol Line. Z obalu s pekným slovenským štítkom a tiež s návodom na použitie v našej reči sa dozviete, že ide o Prípravok na čistenie auto-wrapovej, printovej a dizajnovej fólie. Je určený pre lesklé, pololesklé a matné vinylové materiály. Jeho cena je necelých 22 €. Ak máte záujem, navštívte webshop Carol Line na nasledovnej adrese.
 

Jeho použitie je celkom jednoduché. Z auta treba najprv odstrániť klasickým umytím hrubšiu špinu a prach. Následne na špeciálne zašpinené miesta nastriekate emulziu. Podľa miery znečistenia treba nechať pôsobiť 3-5 minút. Následne môžete umývať povrch mäkkou špongiou, alebo iným neabrazívnym materiálom. Povrch následne opláchnite a v prípade potreby proces opakujte znova. Po ukončení čistenia je vhodné nie len dané miesto, ale celú plochu, prípadne celé auto ošetriť prípravkom na údržbu polepov - 3M vinyl & leather restorer.

carol line cistic folii a carwrapu

Čistič fólií je produkt, ktorý na trhu dlho chýbal. Vďaka Carol Line je od novembra 2014 k dispozícii aj na Slovensku.