Už od decka zbožňujem BMW E34. Po zvezení na strýkovom služobáku som bol jasný. V hierarchii mníchovskej značky je u mňa pri bežných modeloch najvyššie. Zaujal ma klasický štýl. Chcel som si ho kúpiť ako prvé auto. S rozpočtom 2000 eur 19-ročného vysokoškoláka som veľa vody nenamútil, dostal rozum a kúpil Primeru P11. Exkluzívne BMW M5 E34 je o level vyššie od bežných verzií. A táto M5 je raritou skrz-naskrz.

Najlepšia M5-ka vôbec?

Veľa z vás možno namietne, že lepší bol nástupca M5 E39 alebo dokonca E60 z „Bangle“ éry. A ja sa hádať nebudem, atmosférický osemvalec je pojem sám o sebe. Pre mňa je štíhlosť E34 nedostihnuteľná a stačí jej 6-valec. A čo je zvláštne na tomto konkrétnom kuse? Prečo zaň niekto vysolil v prepočte 100-tisíc eur (120-tisíc USD)? Tak si to spočítajme. M5 E34 v karosérii Touring vyrobili v BMW 891 kusov. Iba v 209 kusoch skombinovali jediný motor 3,8 l R6 so 6-stupňovým manuálom. Na konci životného cyklu predali 20 kusov v špeci edícií „Elekta“ pre taliansky trh. A TOTO je šiesty vyrobený exemplár! 

Klenot má hodnotu novej M5

Nevšedná zelená metalíza British Racing v kombinácii so zachovalým hnedým „hazelnut“ interiérom pôsobia ako balzam. Motor vo finálnej evolúcii agregátu z BMW M1 produkuje 340 koní a úsmev na tvári pri prišliapnutí plynu na podlahu. Každý valec má totiž vlastnú škrtiacu klapku! Navyše, „Elektu“ kompletne zrenovovali dielmi BMW M a nájazd je 126 000 km. Pre BMW žiadny problém, auto je v stave nového.Nie je to najrýchlejšia ani najvýkonnejšia generácia M5, avšak s charizmou je, podľa mňa, na špici.Je pravda, že za tieto peniaze môžete mať novú M5. Výkonnejšiu, rýchlejšiu, bezpečnejšiu a komfortnejšiu. Ale ruku na srdce, nechceli by ste radšej starú dobrú E34-ku? S manuálom? Ja určite áno!

BMW M NECHCE ŠTVORVALCE ANI ELEKTRINU. ZATIAĽ...

BMW M NECHCE ŠTVORVALCE ANI ELEKTRINU. ...

Dobrá správa pre fanúšikov "emkových" bavorákov. Štvorvalce tak skoro pod kapotou špičkových modelov M neuvidíme. ...

25. 09.
CHCELI BY STE BMW M760LI VO FARBÁCH GREENPEACE?

CHCELI BY STE BMW M760LI VO FARBÁCH ...

S benzínovými 610 koňmi a V12 môžem BMW M760Li ťažko označiť ako „zelené“. Je pravdepodobné, že v Greenpeace by ...

21. 09.
BANÁLNY DIZAJN ÁUT? CHRIS BANGLE V TOM MÁ JASNO!

BANÁLNY DIZAJN ÁUT? CHRIS BANGLE V TOM MÁ ...

Jeho najkontroverznejší výtvor je BMW radu 7 E65. Mnohí považujú „Bangle“ éru za dizajnový prešľap. Pravdou však ...

18. 09.
NOVÉ BMW M5 JE TU A STOJÍ ZA TO! MÁ ŠPECI XDRIVE, 600 K A STOVKU DÁ ZA 3,4 S!

NOVÉ BMW M5 JE TU A STOJÍ ZA TO! MÁ ...

Dočkali sme sa! Je tu nový supersedan M5. Má pohon všetkých štyroch kolies M xDrive. Využíva medzinápravovú rozvodovku ...

22. 08.