Duster dokazuje svoje kvality po celom svete a nielen pod značkou Dacia, ale aj ako Renault. Pomerom ceny a schopností dokáže presvedčiť najmä ľudí, ktorí skutočne využívajú auto aj mimo cesty. Ak neveríte pozrite si náš test Dacie Duster dCi 4WD. O úspechu svedčí aj počet predaných kusov za minulý rok. Duster sa vlani stal najpredávanejším autom skupiny Renault-Nissan.

Renault, v roku 2014, celosvetovo predal 395 350 kusov Dustera. Veľkú obľubu si získal predovšetkým v Brazílii a v Afrike.  Je však populárny aj v Rusku, Indii, či pomerne prekvapivo aj vo Francúzsku a Nemecku.

Výrobca dokázal, v roku 2014, celosvetovo predať 395 350 kusov Dustera. Pod značkou Dacia ich pritom bolo iba 160 467. Zvyšok má na maske logo Renault. So znakom francúzskej automobilky ho predávajú najmä mimo Európy a v Rusku. Renault Duster si získal veľkú obľubu predovšetkým v Brazílii a v Afrike. Je populárny aj v Rusku, Indii, či prekvapivo aj vo Francúzsku a Nemecku. Úspechy dokazuje aj 1 000 000 vyrobených Dusterov, ktoré oslávil v apríli minulého roka. Duster v predajoch za rok 2014 predbehol aj Renault Clio, ktoré sa zas stalo tretím najpredávanejším autom v Európe, s 300 924 predanými na starom kontinente a 378 526 celosvetovo. Francúzom sa oživenie značky Dacia a výroba ľudových áut rozhodne vyplatili.

Zdroj: autoforum

 

Prečítajte si aj test jazdeného Renaultu Koleos.