Keď sa povie Majstrovstvá Sveta, tak človeka napadne podujatie, kde sa zíde svetová špička. Ani pri halových motokárach to nie je inak, každoročne sa tu schádzajú najlepší indooroví pretekári z celého sveta. Slovenskí jazdci si minulý rok zmerali sily v tvrdej konkurencii a priviezli dve bronzové medaily z kvalifikačných pretekov. Ukázali, že majú na to súperiť s najlepšími.

Marcel Liedl a Ivan Lexa sa už pripravujú na náročné preteky Majstrovstiev Sveta halových motokár. V talianskom meste Martinsicuro 27. – 31. júla 2016 ich čaká nová motokárová hala, ktorú organizátori pripravili v spolupráci s PGK (Paolo Gagliardini Karting). Paolo Gagliardini stojí aj za motokárami, na ktorých budú pretekári jazdiť, nebude to nič iné ako mašiny KZR PGK-Z. Teda motokáry s 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou a pre indoorové preteky s výkonom 15 k.

Marcel Liedl vybojoval bronz

Na pretekárov čaká 8 kvalifikačných pretekov, každý s dĺžkou 20 minút. Aby jazdec postúpil do semifinále musí sa umiestniť medzi 54 najlepšími, pričom najhorší výsledok z kvalifikačných pretekov s škrtá. V semifinále pretekárov rozdelia do troch skupín a každá absolvuje 45 minútové preteky. 20 najlepších potom postúpi do finále, ktoré bude veľmi náročné, pretekárov čakajú hodinové preteky, kde spoznáme nového Majstra Sveta halových motokár.

Na Majstrovstvách Sveta sa nezriedka lietalo vzduchom

Marcel Liedl vie, aké náročné je jazdiť na Majstrovstvách Sveta, minulý rok vybojoval bronzovú medailu v kvalifikačných pretekoch a bol vôbec prvým Slovákom, ktorý viedol v pretekoch Majstrovstiev Sveta. Marcel nie je v halovej motokáre žiadny nováčik, pravidelne jazdí v prestížnych pretekoch International Indoor Kart Cup, Sodi World Series, alebo KartCup. Okrem motokáry je jeho náradím aj Lotus Elise, s ktorým štartuje v rámci Slovenského Okruhového Pohára.

Ivan Lexa v pretekoch KartCup

Ivan Lexa tiež nie je v motoršporte nováčik, v motokáre ho môžeme vidieť v pretekoch KartCup alebo Sodi World Series. Ivan sa venuje aj okruhovému pretekaniu, s Lotusom Elise štartuje v pretekoch Majstrovstiev Zóny Strednej Európy (FIA CEZ), Slovenského Okruhového Pohára a Hankook Racer Cupu.

Marcel s Ivanom si Taliansku zmerajú sily so svetovou špičkou indoor kartingu. V snahe o čo najlepší výsledok ich podporujú generálni partneri Kart1 Arena, SOOPAxel trade, hlavní partneri DQS Automotive, Detail Art, Todos, Budiš, Alcohol Killer, Slovakia Ring a mediálni partneri Životný štýl a kôň, Medialife, Rádio VlnaTopspeed.sk.

GIGANTICKÁ FOTOGALÉRIA Z MS V HALOVÝCH MOTOKÁRACH

GIGANTICKÁ FOTOGALÉRIA Z MS V HALOVÝCH ...

Majstrovstvá Sveta v halových motokárach sú už nejaký ten piatok za nami a ani naši jazdci Marcel Liedl a Filip Baláž sa ...

29. 09. 2015
MOTOKÁRY KZR Z MS V HALOVOM KARTINGU IDÚ AŽ 200 KM/H!

MOTOKÁRY KZR Z MS V HALOVOM KARTINGU IDÚ ...

Majstrovstvá Sveta v halových motokárach sú už niekoľko dní za nami. Naši pretekári Marcel Liedl ani Filip Baláž sa ...

29. 07. 2015
POZNÁME NOVÉHO MAJSTRA SVETA HALOVÝCH MOTOKÁR

POZNÁME NOVÉHO MAJSTRA SVETA HALOVÝCH ...

Majstrovstvá Sveta v halových motokárach sú za nami. Počas týždňa od 19. do 26. júla sa v hale PGKart v talianskej ...

28. 07. 2015
MARCEL LIEDL VYBOJOVAL V 9. PRETEKOCH MS BRONZ

MARCEL LIEDL VYBOJOVAL V 9. PRETEKOCH MS ...

V sobotu pokračovali Majstrovstvá Sveta v halových motokárach posledným dňom bodovaných pretekov. Naši motokáristi mali ...

26. 07. 2015