Jaguar Land Rover založil divíziu SVO – Special Vehicle Operations len v roku 2014. Účelom je zvýšiť individuálne požiadavky zákazníkov, a to najmä čo sa týka výkonu a podvozka. Medzi najznámejšie produkty nového oddelenia patria Jaguar F-Type Project 7, Jaguar F-Type SVR a Range Rover Sport SVR. Keďže sa týmto špeci modelom nesmierne darí, do konca tohto roka divízia príjme ďalších 250 zamestnancov. 

Divízia SVO Jaguar Land Rover príjme 250 nových zamestnancov.

Jaguar Land Rover investoval do novej centrály približne 40 miliónov dolárov. Z tejto čiastky iba 10 miliónov dolárov išlo do divízie JLR Classic a približne 26 miliónov dolárov si uchmatli v divízii SVO. V súčasnosti SVO Performance zamestnáva 1000 zamestnancov, okrem iného i špičkových dizajnérov a inžinierov.

John Edwards, hlavný manažér SVO, sa k novému podnikateľskému návrhu vyjadril veľmi pozitívne a presvedčivo. To isté smerovalo i k tímu ľudí, ktorí sa na tomto projekte podieľajú. „Tím, ktorý sme u nás zostavili, je nesmierne energický, nadšený pre nové návrhy, s dobrým podnikateľským duchom. To je hlavný dôvod, prečo sa nám na trhu za tak krátky čas darí. Teraz sme dostali nové zariadenia a technológie v novom centre, ktoré spĺňa najprísnejšie emisné limity, aby sme mohli prinášať želania našich najnáročnejších zákazníkov po celom svete. Som nesmierne rád a teším sa, že čoskoro sa náš tím rozšíri o ďalších kvalitných a kvalifikovaných ľudí."   

John Edwards taktiež predstavil svoj cieľ do roku 2020, kedy chce každý rok predstaviť aspoň jeden nový automobil, vytvorený v novom centre Oxford Road v Coventry. Toto centrum bude zahŕňať služby, kde si zákazník povie, čo od vozidlá očakáva, a to bude následne konzultované s odborníkmi v danej oblasti. Na záver dodal: „V tomto centre budú vyrábané len autá, ktoré môžeme považovať za špičku medzi produktami Jaguar Land Rover.“

JLR Classic si nájde nový domov v priebehu tohto roka, kde bude pokračovať v obnove modelových radov. V tomto novom centre zákazník tiež nájde „podnikovú predajňu“ a servis, ktorý bude zabezpečovať i dodanie náhradných dielov.

Zdroj: JLR