Už prvá generácia bola výrazne krajšia než jej vtedajšia konkurencia. Druhá už tak nevytŕčala z davu, pretože konkurencia sa zobudila a začali makať na dizajne odstrkávaných verzií kombi. Dnes Škoda predstavila tretiu generáciu Octavie vo variante kombi a treba povedať, že nasadená úroveň rozhodne nepadla nižšie.

 

Škoda nenecháva rodinkárov čakať, a tak po predstavení sedanu pred pár týždňami, je tu i kombík. Oficiálnu premiéru bude mať až na autosalóne v Ženeve, ale na to už dnes asi nikto nečaká a premiéry sú online. Opäť by rada bola lídrom v nižšej strednej triede a zákazníkov chce osloviť ponukou priestoru, novým dizajnom, vysokou funkčnosťou, modernými bezpečnostnými a komfortnými systémy či nízkou spotrebou. Pre Škodu je Octavia nosným typom značky, takže kombík dostal rovnakú pozornosť pri vývoji ako sedan.

 

Octavia 3 bude s pohonom oboch náprav 5. generácie systému Haldex k dispozícii jedine v tejto karosárskej verzii.

 

Dizajnéri na čele s Jozefom Kabaňom ju prepracovali od základu. Auto vyžaruje sebavedomie a zároveň má elegantné nadčasové línie. V jednoduchosti je krása ako sa vraví. A toto nie je žiadne PR, mne sa naozaj páči. Octavia Combi sa bude páčiť i vám, keď prezradím, že oproti predchodkyni je o 90 mm dlhšia a o 45 mm širšia. Rázvor kolies narástol o 108 mm, takže cestujúci na zadných sedadlách majú priestoru až až. Rekordom vo svojej triede je batožinový priestor - 610 litrov. Ak sklopíte zadné sedadlá, dostanete 1740 litrov. Uf...

 

Octavia má opäť veľa detailov pre bežný život - obojstranný koberec v batožinovom priestore, rozsiahly sieťový program, početné háčiky na tašky, kôš na odpadky alebo držiaky nápojov, mobilných zariadení, škrabka na ľad vo viečku palivovej nádrže alebo držiak reflexnej vesty pod sedadlom vodiča. V interiéri je toho viac, napríklad odkladacie vrecko na kabáty za zadnými sedadlami alebo odistenie operadla zadného sedadla z batožinového priestoru. Prepravu veľmi dlhých predmetov umožňuje sklopné operadlo sedadla spolujazdca. Pod variabilne nastaviteľnou a polohovateľnou dvojitou podlahou nájde svoje miesto roletový kryt batožinového priestoru a priečny strešný nosič. Ceny zatiaľ známe nie sú.