Volvo odhalilo nový koncept s označením XC Coupé. Možno máte malé déjà vu. Nepripravila už švédska automobilka niečo podobné? Áno. Vo Frankfurte sme mohli vidieť Concept Coupé, ktorý sa najmä z prednej strany na nové SUV podobal. Avšak XC Coupé v sebe kombinuje prvky so sveta SUV aj kupé vozidiel. Na druhej strane oba koncepty majú rovnaké denné LED svetlá v tvare T, dlhú kapotu, svalnatý vzhľad a stoja na rovnakej platforme.

Oba koncepty prezentujú rovnaký dizajnový štýl.

XC Coupé má byť viac blízke srdciam ľudí s aktívnym životným štýlom, ktorí sa vozia po horách a vyznávajú viac či menej bezpečné športy. Koncept vznikol na platforme SPA (Scalable Product Architecture). Vďaka nej majú nové vozidlá získať vyššiu bezpečnosť, nižšiu hmotnosť a väčší priestor vo svojom vnútri.

 

Z vonkajšej strany zaujmú najmä veľké 21 palcové kolesá a elegantná línia kupé posadená vysoko nad cestu. Dlhá kapota a svalnaté línie dotvárajú pocit dynamiky. Dizajn konceptu vytvoril Thomas Ingenlath.

 

XC Coupé je druhým dielom nového dizajnového jazyka, ktorým Volvo demonštruje svoju potencionálnu budúcnosť.

Volvo nás do štvormiestneho interiéru pustilo len formou počítačových obrázkov. Vnútru vládnu oranžové doplnky ako napríklad pásy. Zadné sedadlá je možné sklopiť čím vzniká batožinový priestor vhodný na uloženie najmä športových potrieb.

 

Pohon konceptu ostáva neznámy. Platforma SPA dáva priestor na využitie štvorvalcových spaľovacích motorov. Volvo môže prípadne použiť hybridné pohony. XC Coupé zažije výstavnú premiéru už počas budúceho týždňa na autosalóne v Detroite.

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Sériová výroba konceptu Volvo Coupe bude. Ale len v malom