Bratislavský autosalón je v plnom prúde a ani Ford sa nenechal zahanbiť. V stánku modrého oválu nájdeme hneď niekoľko veľmi zaujímavých strojov. Najväčším lákadlom je auto, na ktoré všetci netrpezlivo čakáme. Hatchback s pohonom všetkých kolies, výkonom 350 k a zrýchlením na stovku za úžasných 4,7 s. Jasné, na autosalón priviezli nový Ford Focus RS! A to nie je jediné auto, kvôli ktorému sa oplatí zastaviť pri stánku Fordu.

Ďalším strojom hodným pozornosti je ostatná generácia Fordu Mustang. Auto, ktoré zobralo Európu útokom a tým, čo ponúka, nemá na trhu obdobu. Mustang s 5,0 litrovým V8 a 421 k je rana do čierneho, presne to, čo ľudia chcú. Poriadny športiak, s poriadnym motorom, pohonom zadnej nápravy a za rozumnú cenu. Niet divu, že nový Ford Mustang je v Nemecku najpredávanejším športovým autom.

Na bratislavskom autosalóne sa oplatí zastaviť pri stánku Fordu, priviezli niekoľko zaujímavých áut, napríklad Focus RS, Mustang, alebo Ranger.

Ford na autosalóne nie je len o športových autách, priviezli aj niečo z úplne iného súdka, niečo až typicky americky veľké, pickup Ford Ranger. Offroad s pohonom všetkých kolies a voliteľnými režimami. Vodič môže vyžívať len zadný pohon 2H, štandardný pohon všetkých kolies 4H, alebo režim 4L určený do terénu, kedy na kolesá putuje viac krútiaceho momentu a v extrémnych podmienkach pri zjazde z kopca dokáže brzdiť motorom. V Európe ponúkajú Ford Ranger len s dieselovými motormi 2,2 TDCi a 3,2 TDCi s výkonom od 130 k do 200 k.

V stánku modrého oválu nájdeme aj auto určené do mesta, crossover Ford Edge. S autom slávili úspech za oceánom a teraz prichádza Edge aj na náš trh. V ponuke majú 2,0 TDCi motor, ktorý kombinujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Mestský crossover má na palube armádu asistentov a pomôcok, môžeme začať adaptívnym riadením, cez detekciu mŕtveho uhla, 180°prednú kameru, či predkolízny asistent detekcie chodcov.

Ford Edge

Na svoje si prídu aj ekologicky zameraní ľudia. Automobilka na autosalón priviezla Ford Mondeo Hybrid, prvé hybridné auto, ktoré postavili v Európe. 2,0 litrový motor v kombinácii s 1,4 kWh lítium-iónovou batériou dokáže jazdiť za 4,2 l benzínu na 100 km a vyprodukuje pri tom 99 g/km CO2. Hybridné Mondeo dosiahne rýchlosť 135 km/h len použitím elektrického pohonu. Navyše až 95% energie bŕzd premení na znova využiteľnú energiu. Posilňovač riadenia, klimatizácia či chladenie, na všetko použili radšej elektrinu, ako energiu produkovanú spaľovacím motorom.

Zdroj: tlačové správy

JAZDA: FORD FOCUS III RS

JAZDA: FORD FOCUS III RS

Focus RS bol vždy výnimočný, no III. generácia je extrémna. V tom najlepšom zmysle. Na TopSpeed.sk sme mu už venovali ...

17. 04. 2016
TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

Akokoľvek neuveriteľne a nepochopiteľne to vyzerá, 6. gen Mustangu je pre mňa najväčším šokom v tom najpozitívnejšom ...

08. 07. 2015
TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 GEN.)

TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 ...

Nasledujúce fakty si zaslúžia obdiv. Má 51 rokov a za ten čas si ho zvolilo vyše 9 miliónov ľudí. V drvivej väčšine ...

03. 06. 2015
TEST: FORD MONDEO 1,5 ECOBOOST TITANIUM X

TEST: FORD MONDEO 1,5 ECOBOOST TITANIUM X

Typ Fusion v USA dali do predaja ešte v r2013. Fordu sa napriek dávno nastolenej stratégii OneFord (jeden typ pre svet) ...

03. 01. 2016