Ďalším strojom hodným pozornosti je ostatná generácia Fordu Mustang. Auto, ktoré zobralo Európu útokom a tým, čo ponúka, nemá na trhu obdobu. Mustang s 5,0 litrovým V8 a 421 k je rana do čierneho, presne to, čo ľudia chcú. Poriadny športiak, s poriadnym motorom, pohonom zadnej nápravy a za rozumnú cenu. Niet divu, že nový Ford Mustang je v Nemecku najpredávanejším športovým autom.

Na bratislavskom autosalóne sa oplatí zastaviť pri stánku Fordu, priviezli niekoľko zaujímavých áut, napríklad Focus RS, Mustang, alebo Ranger.

Ford na autosalóne nie je len o športových autách, priviezli aj niečo z úplne iného súdka, niečo až typicky americky veľké, pickup Ford Ranger. Offroad s pohonom všetkých kolies a voliteľnými režimami. Vodič môže vyžívať len zadný pohon 2H, štandardný pohon všetkých kolies 4H, alebo režim 4L určený do terénu, kedy na kolesá putuje viac krútiaceho momentu a v extrémnych podmienkach pri zjazde z kopca dokáže brzdiť motorom. V Európe ponúkajú Ford Ranger len s dieselovými motormi 2,2 TDCi a 3,2 TDCi s výkonom od 130 k do 200 k.

V stánku modrého oválu nájdeme aj auto určené do mesta, crossover Ford Edge. S autom slávili úspech za oceánom a teraz prichádza Edge aj na náš trh. V ponuke majú 2,0 TDCi motor, ktorý kombinujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Mestský crossover má na palube armádu asistentov a pomôcok, môžeme začať adaptívnym riadením, cez detekciu mŕtveho uhla, 180°prednú kameru, či predkolízny asistent detekcie chodcov.

Ford Edge

Na svoje si prídu aj ekologicky zameraní ľudia. Automobilka na autosalón priviezla Ford Mondeo Hybrid, prvé hybridné auto, ktoré postavili v Európe. 2,0 litrový motor v kombinácii s 1,4 kWh lítium-iónovou batériou dokáže jazdiť za 4,2 l benzínu na 100 km a vyprodukuje pri tom 99 g/km CO2. Hybridné Mondeo dosiahne rýchlosť 135 km/h len použitím elektrického pohonu. Navyše až 95% energie bŕzd premení na znova využiteľnú energiu. Posilňovač riadenia, klimatizácia či chladenie, na všetko použili radšej elektrinu, ako energiu produkovanú spaľovacím motorom.

Zdroj: tlačové správy