Už sme to ani nečakali a predsa prišiel ten deň. Lamborghini v pondelok ukončilo výrobu Gallarda. Talianska supermodelka bola na trhu dlhých 10 rokov a za ten čas sa stihla stať najúspešnejším Lamborghini v celých dejinách. Jedna dekáda Gallardu neubrala nič z jeho krásy a šarmu. Auto vyzerá vynikajúco aj dnes. Bohužiaľ, jeho čas sa naplnil. Nástupca Cabrera už zarezáva vo fáze finálnych testov a nám teda neostáva iné, len sa rozlúčiť.

V továrni v meste Sant'Agata Bolognese zišiel ako posledný z výrobnej linky model Gallardo LP 570-4 Spyder Performante vo farbe laku Rosso Mars. Zaujímavosťou je, že neskončí v múzeu, ale poputuje priamo k zákazníkovi.

 

Lamborghini Gallardo sa na trhu objavilo v roku 2003. O dva roky neskôr vznikol Spyder a v roku 2007 sme spoznali Superleggeru. Za 10 rokov výroby vzniklo až 14 022 kusov všetkých verzií Gallarda, ktoré sa predávali v 45 krajinách sveta!

Gallardo tvorí takmer polovicu všetkých predaných Lamborghini. Jeho služby využíva napríklad aj talianska diaľničná polícia.

Počas prvých 40 rokov existencie Lamborghini automobilka priemerne ročne predávala 250 kusov automobilov. V období Gallarda toto číslo stúplo až na 2000. Popularitu tohto typu zvyšovali aj jeho časté limitované a špeciálne edície. Ich celkový počet za 10 rokov dosiahol číslo 23!

 

Teraz nám už neostáva nič iné, iba sa tešiť na novú Cabreru, ktorá bude určite dôstojným nástupcom Gallarda.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Lamborghini pracuje na nástupcovi Gallarda