Jari-Matti Latvala v nedeľu pohodlne dotiahol do konca úspešné ťaženie na gréckom Acropolis Rally. Vo Volkswagene Polo R si prišiel pre hladké prvenstvo. Prvé víťazstvo v novom tíme (Volskwagen Motorsport) prišlo veľmi vhod, najmä kvôli náročnému začiatku sezóny 2013. Fín zajazdil trojdenné rally o celkovej dĺžke 306,53 km o minútu a 50 sekúnd rýchlejšie ako druhý jazdec Dani Sordo. Pódiové tretie miesto sa so stratou dvoch minút a 14 sekúnd na prvého Fína nakoniec ušlo Thierrimu Neuvillovi.

Latvala sa stal v roku 2003 najmladším jazdcom seriálu WRC, keď si na gréckom rally vo svojich osemnástich rokoch sadol za volant Fordu Focus RS. Počas kariéry sa na pódium ako víťaz postavil celkom 7x a teraz si presne po 10 rokoch po debute siahol na rovnakom mieste na víťazstvo po ôsmykrát. „Je to skvelý pocit. Začiatok sezóny bol veľmi náročný a toto je pre nás veľmi dôležitý moment. Uplynulo už desať rokov odkedy som začal pretekať v seriály WRC a presne toľko dlho mi trvalo, kým som tu dokázal zvíťaziť,“ povedal pre športové správy Latvala.

 

Ziskom plného počtu bodov si po víkendovom rally jazdec Latvala vylepšil aj svoje aktuálne výsledky v priebežnom hodnotení. So 74 bodmi sa Fín posunul v tabuľke smerom nahor na druhé miesto hneď za lídra Sebastiena Ogiera (126 bodov). Po Grécku sa jazdci o dva týždne predstavia na siedmej zastávke seriálu WRC v Taliansku.

 

Autor: Juraj Mička
Zdroj: wrc.com