Lexus LS 5. generácie je v segmente luxusných limuzín opäť plnohodnotný konkurent.

Predchádzajúca generácia už bohužiaľ na nemeckú konkurenciu stráca. Ako dizajnom, tak použitými technológiami. Práve tým chce prilákať nových zákazníkov. Nemci predsa vždy mali tak trochu konzervatívny dizajn. S medzigeneračnou obmenou radšej nikdy neriskovali (asi iba BMW z E38 na E65), držia sa toho, čo od nich zákazníci očakávajú. Dizajnové línie nového LSka sú vytvorené v súlade so súčasnou filozofiou značky. Predné svetlá sa presne nesú v štýle značky, zadné zasahujú do zadných blatníkov a do nárazníku. 

Nový sedan stoji na rovnakej platforme ako coupe LC. V porovnaní s predchodcom narástol. Na druhej strane je o 90 kg ľahší. Nové LSko meria 5235 mm, široké je 1900 mm a vysoké iba 1450 mm. Rázvor náprav je 3125 mm. 


Interiér sekunduje exteriéru. Nájdeme v ňom 12,3 palcový displej. Všetko vnútri je digitálne. Výnimku tvoria iba malé analógové hodiny.


Pod kapotou našiel miesto nový 3,5 litrový benzínový šesťvalec s dvomi turbami. Výkon motora je 310 kW (415 k) a 600 Nm. O prenos sily sa stará 10-stupňová automatická prevodovka. Poháňaná môže byť len zadná náprava. Pohon oboch náprav je voliteľný. S pohonom len zadnej nápravy by tento luxus na kolesách mal pokoriť 100 km/h za 4,5 sekundy. Za koľko litrov bude tento motor vedieť reálne jazdiť zatiaľ nezverejnili.

Zdroj: ClubLexus