54-ročná žena z Británie takmer doplatila na chybu pri tankovaní životom. Čo vyviedla? Jej pôvodný Smart 1. generácie má konštrukčnú zvláštnosť. Nad zadnými blatníkmi má na oboch stranách karosérie podobné otvory. Jeden slúži na tankovanie paliva, ten druhý na nasávanie vzduchu k motoru.. Myslím, že už tušíte, čo sa na pumpe v Lancasteri prihodilo. Žena natankovala palivo priamo do nasávania, nasledoval výbuch auta. 

 

Po naštartovaní sa Smart vznietil a ona ostala „zakliesnená“ v aute. Prečo nevystúpila, je záhadou. Každopádne, môže za to pravdepodobne šok, a preto ju nesúďme. Iba stavbár Brian mal toľko odvahy, aby ženu z auta vytiahol. Následne zaznel výbuch, keďže sa oheň dostal k tankovaciemu stojanu. Brian Turner je teraz miestnym hrdinom... Popálil si ruky a krk, nešťastnej žene sa nič nestalo.

Aj keď ústie hrdla palivovej nádrže vyzerá inak ako nasávací otvor, nečudujem sa, že starší ľudia a tí, ktorí autám až tak neholdujú, si ho dokážu pomýliť. Posúďte sami. Toto nie je zjavne „blbuvzdorný“ konštrukčný návrh.

Zdroj a foto: Telegraph, jalopnik, NewsHeadlineToday