Maťo Homola

V kvalifikácii ušla Maťovi pole position v poslednom kole o 0,15 sekundy v prospech najväčšieho súpera Nikolaya Karamysheva, štartujúceho na skoro neporaziteľnom RML Cruze.

V prvých pretekoch Maťo tvrdo bojoval o prvé miesto s Karamyshevom, no nakoniec sa mu svojho soka predbehnúť nepodarilo a svoje vozidlo priviezol na druhom mieste. Keďže na Sicílii sa udeľovali dvojnásobné body, stal sa tak Karamyshev predčasne Majstrom FIA ETCC 2014.

Maťo Homola

Maťo po prvých pretekoch povedal: „Na štarte som stál na druhom mieste na pravej vonkajšej strane, a rozhodol som sa že Karamysheva na rýchlom Chevrolete predbehnem v prvej zákrute z vonkajšej strany. Vedel som že na rovinkách mi bude odchádzať tak som to riskol. No ale trať v tom mieste bola špinavá tak som prebrzdil, dostal šmyk a vyletel na trávu. Našťastie som sa hneď dostal spať na trať ale prepadol som sa na štvrté miesto. Bojoval som ďalej, a v priebehu dvoch kôl som sa prepracoval spať na druhé miesto za Karamysheva, a začala stíhacia jazda. V každom kole som sa približoval a išiel som maximálnu hranu. V poslednom kole som bol za Karamysheov iba jednu sekundu, ale nestačilo to.“

Maťo Homola

Talentovaný pretekár komentoval boj, ktorý zvádzal celú sezónu so Chevroletmi: „Po celú sezónu som viedol nevyrovnaný boj so Chevroletmi, ktoré vyhrali 3 roky po sebe celkovo v Majstrovstvách sveta WTCC. Tam mali najvyšší success ballast (závažie) z dôvodu vyrovnania výkonnosti. No v našom šampionáte ETCC mali rovnakú váhu ako naše auto, a tak boli priam nedostihnuteľné. Ale aj tak gratulujem Nikolajovi Karamysheovi k titulu Majstra Európy FIA ETCC 2014.“

Maťo Homola

Do druhých pretekov štartoval Maťo zo 7. miesta, nakoľko prvých 8 pretekárov sa do druhých pretekov otáča. Maťo odštartoval s taktikou nevypadnúť hneď v prvej šikane. Takže takticky si postrážil absolútne 6. miesto. V priebehu dvoch kôl už bol na 2. mieste za Igorom Skuzom štartujúcim na druhom RML Cruze. V takomto poradí aj prešli pod šachovnicovou vlajkou.

Maťo Homola

Po spočítaní bodov vyhral Maťo absolútne víkend na okruhu Pergusa a sicílske publikum ale aj milióny divákov pri televíznych obrazovkách stanice Eurosport 1, si mohli vypočuť Slovenskú hymnu.

Mnoho odborníkov po pretekoch konštatovalo, že Maťo je pripravený na vstup do WTCC. Držíme Maťovi palce.