Maťo Homola má za sebou úspešný víkend v Estorile. Podaril sa mu husársky kúsok, keď zo Seatu Leon Cup Racer vytlačil najrýchlejší čas kvalifikácie a získal pole position. V pretekoch si dlho strážil prvé miesto, no defenzívnou jazdou a súbojmi s Giannim Morbidellim (bývalý jazdec F1) opotreboval pneumatiky viac, ako by si želal. Do cieľa prišiel na štvrtom mieste.

Maťo Homola získal pole position hneď na druhom podujatí sezóny TCR International Series

To, čo sa nepodarilo na trati, sa podarilo vo fanúšikovskej ankete, kde Maťo Homola suverénne porazil Gianniho Morbidelliho, získal až 86,4% hlasov.

Obdivuhodný výkon mladého Slováka nezostal bez povšimnutia, stránka TCR International Series spustila anketu pre fanúšikov, kde proti sebe postavili Gianniho Morbidelliho, ktorý sa dvojicou vynikajúcich pretekov vrátil do boja o titul a Maťa Homolu za jeho pole position a dvanásťkolový boj s Morbidellim.

Maťo počas prvých pretekov dlho bojoval s Morbidellim

Fanúšikovia sa priklonili na Maťovu stranu, v ankete mu dali až 86,4% hlasov. „Som šťastný, že som získal toto ocenenie. Znamená to, že sa ľuďom moje výkony počas víkendu páčili. Bol som veľmi rád za Pole position, no nie práve najlepšia stratégia s pneumatikami a defenzívna jazda ma stáli pódium. Bojoval som najtvrdšie, ako som vedel a snažil som sa udržať aspoň tretie miesto. Napriek tomu však nie som sklamaný. Sezóna sa len začína, máme pred sebou ešte 18 pretekov. Všetkým ďakujem za hlasy, každý jeden si vážim!“ povedal Maťo.

Maťo jazdí v TCR aj vďaka svojim partnerom

Už tento víkend bude Maťo Homola bojovať spolu s tímom B3 Racing na legendárnej belgickej trati Spa-Francorchamps. Maťovi držíme palce!

Zdroj: tlačová správa

MAŤO HOMOLA VYBOJOVAL V ESTORILE POLE POSITION A 4. MIESTO!

MAŤO HOMOLA VYBOJOVAL V ESTORILE POLE ...

Druhé podujatie TCR International Series prinieslo jedno veľké prekvapenie v slovenských farbách. Maťo Homola spolu s ...

24. 04. 2016
MAŤO HOMOLA NA PRVOM VÍKENDE TCR PREŽIL KRST OHŇOM

MAŤO HOMOLA NA PRVOM VÍKENDE TCR PREŽIL ...

Maťo Homola má za sebou prvý pretekársky víkend v TCR International Series v Bahraine. Prvý krok bol krokom do neznámeho, ...

03. 04. 2016
MAŤO HOMOLA BUDE JAZDIŤ V TCR INTERNATIONAL SERIES

MAŤO HOMOLA BUDE JAZDIŤ V TCR ...

Čo bude s Maťom Homolom v roku 2016? Mladý, talentovaný pretekár dvakrát získal titul Vicemajstra Európy a túžil ...

27. 01. 2016