Ak ste si po prečítaní nadpisu povedali, že sa niekto v BMW musel zblázniť keď vyrobili Pick-up, neľakajte sa. Tentokrát nejde o nezmyselnú kombináciu, ako v prípade MINI Countryman John Cooper Works, ktorý sme mali pred časom na test. Paceman Adventure totiž vznikol iba ako cvičenie pre učňov vo fabrikách BMW, podobne ako Škoda CitiJet, ktorá je dielom učňov pripravujúcich sa pre mladoboleslavskú automobilku. 

Paceman Adventure vychádza zo sériového MINI Cooper S Paceman All4. Znamená to, že pod kapotou mu pracuje prepĺňaný 1,6 litrový 4-valec s výkonom 135 kW (184 k) a krútiacim momentom 240 Nm. Aby výzoru zodpovedali aj jazdné vlastnosti, dostal Mini Pick-up systém pohonu oboch náprav All4. Teoretické určenie tohto konceptu do terénu zvýrazňuje aj väčšia svetlá výška, šnorchel, či strešný nosič s prídavnými svetlami a rezervným kolesom. Hoci takto vybavené auto vyzerá dobre, je jasné, že na trhu sú aj vhodnejšie autá do terénu. Dobre si to uvedomuje aj vedenie automobilky BMW a sériovú výrobu podobného modelu zatiaľ nemá v pláne. MINI Paceman Adventure tak zostane iba ako unikátny koncept, aj keď pri dostatočne pozitívnych ohlasoch... Kto vie?

Zdroj: Tlačová správa

Pozrite sa aj, ako dopadli Miníky v našich testoch: MINI II John Cooper Works GP , MINI Cooper S Coupé , MINI Cooper S John Cooper Works R56 a MINI Cooper II