Výfukové systémy sú jedny z najčastejšie vymieňaných a opravovaných častí auta. Jazdou cez prekážky, nie len v teréne, ich vodič poškodí vcelku ľahko, hrzdavejú a lámu sa, vznikajú v nich diery, tlmiče výfukov sa časom rozpadnú a hučia. K tomu všetkému sa pred časom pridali katalyzátory a lambda sondy. Najprv začiatkom 90. rokov na zážihové (benzínové) motory, v novom tisícročí sú rovnaké komponenty povinné aj pre vznetové (naftové) motory. V rokoch 2010/2011 sa pre ešte prísnejšie emisné požiadavky stali pre naftové motory povinnými aj DPF filtre. Za krátky čas sa práve DPF filtre podarilo opriasť mnohými fámami, nepravdivými múdrosťami a nejeden motorista sa nerozumne rozhodol vyhodiť "otravné a drahé" dpfko zo svojho auta. Bez toho, aby vedel, alebo sa zaujímal čo tým dosiahne, alebo stratí. Aký vplyv na životné prostredie to má, alebo aby vôbec zvážil kúpu alternatívneho DPF filtra. Spoločne s Rasťom SZALAYom z firmy Dovozy.sk - Ivanka pri Dunaji - partnerom spoločností InterCars a www.motointegrator.sk sme pripravili poučné odborné video na tému - Ako sa naučiť žiť s DPF filtrom?

Online pomocník motoristov www.motointegrator.sk má v ponuke prakticky všetko, čo pre repas a opravu výfukového systému môžete potrebovať. V online katalógu na webstránke nájdete len v sekcii VÝFUKOVÉ SYSTÉMY vyše 11 100 položiek. Okrem drobností ako držiaky, spojky a medzikusy nájdete v ponuke katalyzátory a príslušenstvo k nim na vyše 670 položkách. Ak sa v pestrosti ponuky nedokážete orientovať, smelo volajte na linku podpory - 02 / 3260 2211 alebo na mobil 0907 917 927. Okrem toho, že vám veľmi radi poradia s výberom vhodného náhradného dielu, pripravia vám aj kalkuláciu celej opravy, objednajú vás do najbližšieho zmluvného Q-servisu k vášmu bydlisku a na celú opravu vám ponúknu až 3 ročnú záruku!

Keď vám svieti kontrolka DFP fitra, nie vždy je hneď nutná jeho výmena. V ponuke online webshopu www.motointegrator.sk sú aj čističe DFP filtrov.