Slováci dnes druhý deň trénovali v hale PGkart, kde sa budú jazdiť Majstrovstvá Sveta v halových motokárach. Počas dňa odjazdili niekoľko 10-minútoviek. Museli sa vysporiadať s typicky ľudskou vlastnosťou, kedy všetci robia veci na poslednú chvíľu. Tréning pred Majstrovstvami Sveta to potvrdil na 100%. Kým v pondelok mohli Filip Baláž s Marcelom Liedlom, trénovať kedy sa im zachcelo, v utorok už boli takmer všetky termíny plné a niektorým pretekárom sa vôbec nepodarilo dostať na trať. Naši jazdci však využili dostupné možnosti a aj v utorok naplno trénovali.

Filip Baláž a Marcel Liedl majú za sebou druhý tréningový deň. Zajtra už pôjde do tuhého, začínajú sa bodované preteky Majstrovstiev Sveta v halových motokárach.

Prvú 10-minútovku sme brali ako rannú rozcvičku, kde sa pretekári rozjazdili. Sústredili sa na získanie rytmu, vylepšovanie stopy a ešte lepšie spoznanie motokár. Nešlo primárne o časy, ale o prípravu na ďalšie tréningy. Chalani si z chuti zajazdili, Filip si pripísal čas 53,969 s, Marcel 54,145 s.

Marcel tesne pred štartom tréningu

Naši motokáristi sa dostali druhýkrát na trať až po obede. Cieľ? Držať časy pod hranicou 54 s. Marcel i Filip sa veľmi snažili, aj keď bolo v hale veľmi teplo. Podarilo sa, Marcelove najlepšie kolo malo hodnotu 53,924 s, Filipovi sa darilo ešte o trochu lepšie, jeho kolo 53,689 s. Krátka prestávka a prišiel krst ohňom, dve 10-minútovky hneď za sebou, ktoré poriadne preverili našich jazdcov. V prvej Marcel zajazdil čas 53,685 s a Filip 54,093 s. To najlepšie si nechali na druhú desaťminútovku pekelného stintu. Filip sa vyšvihol na 53,296 s, Marcel bol hneď za ním s časom 53.396 s. V teplotách siahajúcim až k 40°C to bol obdivuhodný výkon.

Naháňačka na trati

Zostávala už len posledná 10-minútovka tréningového programu našich motokáristov. Posledné chvíle volného naháňania sa na trati Majstrovstiev Sveta. Chalani to ale videli po svojom a opať nechali na dráhe srdce. Filip sa blisol časom 53,322 s, Marcel zajazdil 53,899 s. Zajtra sa začínajú prvé bodované preteky Majstrovstiev Sveta v halových motokárach, držte našim jazdcom palce, aby uspeli v tvrdej a veľmi vyrovnanej konkurencii najlepších halových motokáristov sveta.

Partneri sú dôležitou časťou tímu

Tím ďakuje za podporu Kart 1 Arene, kde pretekári trénovali pred odchodom do Talianska, ako aj ďalším partnerom Medialife, SOOP, TopSpeed.sk, Ravi, Balaz Brothers Motorsport, AutoSportTeam Presskam, BG Killer, Racing Shop, Detail Art, M-Link, Samooprava, Životný Štýl a Kôň, MMG Freedom Barbers, Slovakia Ring. Vďaka nim sú naši jazdci na Majstrovstvách Sveta halových motokár v Ancone.

Živé dianie na Kart World Championship možete na
facebooku Balaz Brothers Motorsport
facebooku Marcela Liedla
facebooku Filipa Baláža

 

Foto: Adam Popovec, 8speed.sk