Trať v Môlči má dlhoročnú históriu a tradíciu

V minulosti hostila viacero významných pretekov vrátane Majstrovstiev Európy. Populárna autocrossová trať bohužiaľ stíchla na dlhé štyri roky, no to už je minulosťou. V termíne 7. 8. - 8. 8. 2021 bude hostiť preteky, ktoré budú zaradené aj do Majstrovstiev zóny strednej Európy. Diváci sa tak majú rozhodne na čo tešiť. Na štarte sa totiž predstavia pretekári nielen zo Slovenska a Česka, ale aj z Maďarska, Rakúska či Talianska, pričom zoznam prihlásených jazdcov sa stále rozrastá. V Môlči navyše prebiehajú posledné úpravy trate a aj areálu, čím sa organizátori snažia zabezpečiť pretekárom čo najlepšie podmienky a divákom zase čo najlepší motoršportový zážitok. Poďme sa však pozrieť, čo ich 7. 8. - 8. 8. 2021 na trati v Môlči čaká. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Sobota v znamení tréningov

Už v piatok 6. 8. začnú do Môlče prichádzať prví pretekári, avšak ta pravá akcia sa začne v sobotu. Od rána síce čaká tímy technické a administratívne preberanie, no už od 11:30 vybehnú na trať prvé špeciály v rámci voľných tréningov. Od 13 hod budú nasledovať dva merané tréningy, no a podvečer o 17:00 je na programe prvá séria kvalifikačných jázd, ktorou pretekári ukončia prvý deň podujatia. 

Rušná nedeľa

V nedeľu vyjdú autocrossové špeciály na trať už o 8:30, keď odštartuje druhá séria kvalifikačných jázd. Celkovo na jazdcov čakajú až 3 kvalifikačné jazdy, ktoré rozhodnú o postupujúcich do semifinále a tiež určia postavenie vozidiel na štarte o 13:00. Po semifinálových jazdách bude nasledovať už len finále, v ktorom sa ukážu len tí najlepší jazdci, pričom dekorovanie víťazov je predbežne naplánované na 15:30

Potešujúcou správou tiež je, že sa podujatie uskutoční aj za prítomnosti divákov, ktorí sa okrem víkendu nabitého napínavými súbojmi na trati môžu tešiť aj na exibičné jazdy špeciálu Tatra, ktorý bude zdolávať rôzne off-roadové prekážky.