Adam Tarnóczy prekvapil v Lotus Elise Cupe seba i súperov

Adam Tarnóczy naháňa Tomáša Bizuba

V Lotus Cupe jazdí 6 pretekárov

Ako sa bude vyvíjať jeho jazda na okruhoch netušil. V Lotus Elise Cupe v rámci Slovenského Okruhového Pohára čakala Adama tvrdá konkurencia v podobe Tomáša Bizuba, Veroniky Vanyovej, Ivana Lexu, Marcela Liedla a Anett György. Ani sám Adam nevedel, ako sa mu bude dariť. Lotus Elise je rýchle auto a mladý talentovaný pretekár sa s ním rýchlo zžil, osvojil si techniku jazdy a všetkých prekvapil.

Adam Tarnóczy jazdí na okruhoch prvú sezónu a mimoriadne sa mu darí. Od prvých pretekov patrí medzi špičku Lotus Elise Cupu a vedie priebežné poradie!

Adama Tarnóczyho by sme mohli nazvať objavom sezóny Lotus Elise Cupu, pretože hneď od prvých pretekov sa zaradil medzi najrýchlejších a pravidelne končil v prvej trojke. Druhé Brnenské podujatie dokonca vyhral, keď zvíťazil v obidvoch pretekoch (na podujatí Slovenského Okruhového Pohára sa idú vždy dva preteky). Rýchlosť a zbieranie popredných umiestnení v každých pretekoch Adama vyniesli na prvé miesto v priebežnom poradí Lotus Elise Cupu. O tom, aká je jeho prvá sezóna na okruhoch, nám porozprával v krátkom rozhovore.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

TopSpeed.sk: Adam, sezóna Lotus Elise Cupu je v plnom prúde. S Lotusom Elise si sa veľmi rýchlo zžil, mohol by si popísať jazdu v ňom, prípadne čím je auto špecifické?

Adam Tarnóczy: Auto je úžasné, aj keď kvôli mojej výške mám problém tam nastúpiť. Jazdné vlastnosti sú veľmi podobné motokáre, je to zadný náhon, s ktorým sa dá krásne hrať. Ale treba vedieť pracovať s váhou auta kvôli motoru uloženému v zadnej časti. Brzdy fungujú úžasne, vždy sa brzdí až na poslednú chvíľu. Až na druhom preteku v Brne som sa s Lotusom poriadne zžil. Ďalej nebudem prezrádzať, sezóna je ešte v plnom prúde. :D haha

TopSpeed.sk: Vyskúšal si si už všetky okruhy Slovenského Okruhového Pohára, ktorý z nich ti najviac sedí?

Adam Tarnóczy: Môžem povedať, že všetky okruhy sú niečím úžasné. Lotus Elise je pre SlovakiaRing slabý, aj keď sa tam dá krásne využiť vzduchová bublina a dá sa pekne predbiehať. Pannoniaring v Maďarsku je okruh, ktorý som si obľúbil hneď po prvých kilometroch. Úzka motorková trať a kopec technických a náročných pasáži nás nútil čoraz viac ísť koleso na koleso a nárazník na nárazník, z čoho vznikali krásne súboje. Masarykov okruh v Brne je bezpochyby najlepším okruhom z trojice spomínaných. Je v prírode, je tam veľa miesta, krásne technické pasáže, zjazdy z kopca a znovu stúpania, proste nádhera.

Adam Tarnóczy prekvapil v Lotus Elise Cupe seba i súperov

Adam Tarnóczy v Brne vystúpil na najvyšší stupienok

TopSpeed.sk: V Lotus Elise Cupe je silná konkurencia, koho vnímaš ako najväčšieho súpera, čo by mohol ohroziť tvoje priebežné prvé miesto?

Adam Tarnóczy: Konkurencia je obrovská, to je pravda, každý z mojich súperov má už čo to odjazdené. Každopádne nikoho tam nepodceňujem. Ktokoľvek môže ohroziť moje momentálne líderstvo v tabuľke, aj keď najväčším súperom je momentálne  minuloročný Majster Európy v Suzuki Swift Cupe, Tomáš Bizub, ktorý je za mnou iba o 4 body.

TopSpeed.sk: Ku Cupovým pretekom patria aj tvrdé súboje koleso na koleso, neprekvapilo ťa, že v pretekoch bojujete veľmi tvrdo a niekedy sa autá aj „dotknú“?

Adam Tarnóczy: Neprekvapilo, čakal som to, skôr ma prekvapilo to, že moji súperi sú dosť ohľaduplní a to iste sa im v súbojoch snažím odplácať. Nik z nás si predsa nechce rozbiť auto.

Adam Tarnóczy prekvapil v Lotus Elise Cupe seba i súperov

Adam je v Lotuse Elise ako doma

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

TopSpeed.sk: V priebežnom poradí Lotus Elise Cupu si na prvom mieste, čo je pre mnohých prekvapenie, ako to vnímaš ty a tvoje okolie?

Adam Tarnóczy: Je to neuveriteľné, sám si to zatiaľ moc neuvedomujem, ale je to úžasné. Pred sezónou sme išli do toho, že vyskúšame prvú sezónu a budeme sa viac menej zabávať, ale hneď po prvých pretekoch som neveril, že v takej silnej konkurencii sa viem postaviť na bedňu. Neskôr sa tie tretie miesta opakovali a po štvrtých pretekoch som aj vyhral, čo ma dostalo na spomínané prvé miesto v priebežnom poradí. Som sám zvedavý ako to bude pokračovať. Moje okolie to taktiež nečakalo a myslím si, že nikto z nás to nečakal, ale samozrejme všetci sa tešia, až na súperov :D haha

TopSpeed.sk: Ďakujem za rozhovor a držím ti palce v zostávajúcich pretekoch sezóny.

Adam Tarnóczy: Ďakujem veľmi pekne, bude to ešte náročné… 

Foto: Jakub Rovný